شورای شهرصفحه اصلی

حواشی جلسه پر هیاهوی شورای شهر تهران/ هاشمی: اغتشاش نکنید، دیر آمدید و حق با من است!

هاشمی خطاب به رسولی گفت: همانطور که می‌خواهید تعداد معاونین را کاهش دهید باید تعداد شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز کاهش یابد.

به گزارش شوراآنلاین، در جریان بررسی اساسنامه نمونه سازمان‌های شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر محمد سالاری عضو شورای شهر تهران گفت: در دوره گذشته در مورد سازمان‌ها و شرکت‌ها مصوبات مختلفی بوده است و تمام آن مصوبات تنقیح شده است.

وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌ها انحلال و دوباره احیا شده است، گفت: شاخص‌های مصوبات قبل که مفید است را دوباره استفاده کنیم.

حسن رسولی عضو شورای شهر خطاب به سالاری عضو شورای شهر،گفت: آقای سالاری دقت کنید از ۴۳ شرکت، سازمان و مؤسسه شهرداری فقط ۶ شرکت و سازمان همه مراحل را گذراندند سایر این شرکت‌ها بعضاً با امضای شهردار سابق ابلاغ شده است و برخی را وزارت کشور رد کرده است.

وی گفت: اگر به دنبال انضباط‌بخشی هستیم این اساسنامه را نهایی کنیم، خواهش می‌کنم آقای سالاری توجه کنند که ما به شاخص‌های قبلی توجه کردیم.

مسجدجامعی عضو دیگر شورای شهر گفت: حرف‌های آقای سالاری درست است در شورای سوم این کار انجام شده است، آقای نجفی یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در آن زمان بود و قبل از آن هم یک مصوبه داشتیم.

وی ادامه داد: در ابلاغ مصوبه گرفتار مشکلی شدیم که این آیین‌نامه معاملاتی به تصویب شورا برسد یا هیأتمدیره سازمان این نقطه اختلاف بود که رخ داد و فقط ۶ سازمان توانستند خود را تطبیق دهند مشکل در مصوبه نبود در اجرا بود.

وی گفت: اینکه هر شهرداری بیاد و یک روالی برای شرکت‌ها در نظر بگیرد درست نیست باید کار کلیدی کنیم نه اینکه دوباره از اول آغاز کنیم شاید نفر بعدی هم بیاید نظر دیگری داشته باشد.

مسجدجامعی اضافه کرد: در حال حاضر مسأله این است که در اساسنامه جدید مشخص کنیم قرار است چه تغییراتی رخ دهد و آنها را تصویب کنیم، موارد بسیاری از اساسنامه فعلی مثل سابق است.

حسن رسولی عضو شورای شهر گفت: اگر وقت دهید توضیح می‌دهم.

هاشمی رئیس شورای شهر خطاب به رسولی گفت: از وقت‌تان استفاده نکردید. شما ۲۰ دقیقه صحبت کردید یک صدای ممتد و جلسه به خواب می‌رفت بنده تغییر صدا دادم.

بهاره آروین عضو دیگر شورای شهر گفت: اضافه شدن یک عبارت درست نیست اینکه بگوییم هم این مصوبه و هم آن مصوبه اغتشاش ایجاد می‌کند باید بگوییم مصوبه قبلی را کنار بگذارید و مصوبه جدید را در نظر بگیرید از آقای سالاری می‌خواهم پیشنهادش را پس بگیرد چرا که این پیشنهاد خطرناک است.

آروین ادامه داد: در مصوبه جدید ۹۰ درصد مصوبات قبلی آمده است اینکه بگوییم هم این مصوبه و هم آن مصوبه اجرا شود شهرداری ادعای سردرگمی می‌کند.

همهمه‌ای در جلسه ایجاد شد و هاشمی خطاب به اعضا گفت:  اغتشاش ایجاد نکنید اجازه دهید من جلسه را اداره کنم همه شما دیر آمدید حق با من است و خطاب به رسولی گفت آقای رسولی بنشینید در حال حاضر یک موافق و یک مخالف حرف زده است.

بهاره آروین خطاب به هاشمی گفت: اجازه دهید بخشی از حرف‌ها مانده است. آقای سالاری داشتند حرف می‌زدند.

هاشمی گفت: آقای سالاری فهمید چرا که آقای سالاری به گوشه حرف می‌زند.

حبیب‌زاده عضو دیگر شورای شهر گفت: اگر آقای سالاری توضیح دهد شاید بیشتر متوجه شویم.

هاشمی خطاب به حبیب‌زاده گفت: شما به عنوان موافق حرف بزنید.

حبیب‌زاده ادامه داد: به نظرم آقای رسولی با توضیحاتشان بتوانند ما را قانع کنند این روند قبلا طی شده است تکلیف دیگری ایجاد می‌کنیم و به قول آقای مسجدجامعی معلوم نیست به این شورا برسد یا نه.

هاشمی خطاب به اعضا گفت: به اندازه کافی حرف زده شده است برای پیشنهاد آقای سالاری که تکالیف مصوبه تنقیحی سال ۸۲ اضافه شود رأی‌گیری می‌کنیم.

رسولی گفت: اجازه دهید توضیحات دهم.

هاشمی گفت: آقای رسولی توضیحات‌تان کامل بود اعضا فهمیدند الان هم اثراتش را می‌فهمید.

در نهایت پیشنهاد سالاری با ۱۱ رأی مخالف رأی نیاورد.

هاشمی خطاب به رسولی گفت: همانطور که می‌خواهید تعداد معاونین را کاهش دهید باید تعداد سازمان‌ها و شرکت‌ها از ۴۰ به ۱۰ برسد.

منبع:فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن