شورای شهرصفحه اصلی

هاشمی: مسئولیت خود در وضع موجود مدیریت شهری را باید بپذیریم

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید در حوزه مدیریت شهری مسئولیت خود را در وضع موجود بپذیریم، گفت: اکنون بیش از یک سوم دوران مسئولیت لیست امید در مدیریت شهری سپری شده و باید با عملگرایی، مطالبات بر زمین مانده مردم را تحقق بخشیم.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی امروز در جریان یکصدو‌بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: مهمترین پیام مسئولان در ۴۰ سالگی انقلاب، می‌تواند اذعان به قصور و تقصیر در خدمت به مردم و تلاش در جهت جبران کاستی‌ها باشد.

‎وی ادامه داد: واقعیت آن است که در ۴۰ سالگی انقلاب که به تعبیر مقام معظم رهبری، دوران بلوغ و بالندگی نظام است، ما بیش از هر چیز به خودآگاهی و خود انتقادی برای رشد و ترمیم نقایص خود نیاز داریم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم در این دوران سخت و پرفراز و نشیب، هر زمان که مورد آزمون قرار گرفته‌اند، با عملکردی درخور تحسین دین خود را به وطن ادا کرده‌اند، گفت: خصوصا در دوره سخت پیروزی انقلاب و کمبودها، دوران دشوار جنگ تحمیلی و الان دوران جنگ اقتصادی کشور این مردم بودند که جلوتر از مسئولان، افتخاراتی بی‌نظیر را رقم زدند و اکنون در ۴۰ سالگی انقلاب، درخشان‌ترین برگ‌های این کارنامه متعلق به مردم است.

هاشمی ادامه داد: اگر ما مسئولان بخواهیم همچون گذشته به جای پذیرش اشتباهات و قصور و تقصیرهای خود، مسئولیت را به گردن مدیران گذشته، جناح رقیب یا عوامل داخلی و خارجی بیندازیم، قطعاً بلوغ و رشد و بالندگی را شاهد نبوده و انتظارات مردم را برآورده نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مدیریت شهری باید مسئولیت خود را در وضعیت موجود بپذیریم، گفت: اکنون بیش از یک سوم از دوران مسئولیت لیست امید در مدیریت شهری سپری شده اما باید با عملگرایی و واقع‌گرایی مطالبات بر زمین مانده مردم را تحقق بخشیم.

‎رئیس شورای شهر تهران افزود: با توجه به مصوب شدن احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران، انتظار افکار عمومی از مدیریت شهری آن است که به سرعت اهداف و برنامه عملیاتی ۵ سال آینده و اهداف کمی و بعضا کیفی بخصوص آلودگی صدا، ترافیک و آسیب‌های اجتماعی، تاب‌آوری و نوسازی بافت فرسوده را تدوین و اعلام کند تا بتوان عملکرد مدیریت شهری را در این دوره ارزیابی کرد، بدیهی است که ما نیازمند اقدامات عملی و عینی هستیم.

هاشمی گفت: امیدواریم دهه پنجم انقلاب را با  تحقق بیشتر مطالبات مردم و عملی کردن وعده‌ها آغاز کنیم تا سرمایه اجتماعی نظام و اعتماد مردم به مسئولان ترمیم شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن