مدیریت شهری

جایگاه جلوس امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س) گلباران شد

همزمان با سالروز ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به میهن و آغاز جشن‌های دهه فجر، جایگاه جلوس امام خمینی(ره) در سخنرانی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ در بهشت زهرا(س) با حضور گسترده و باشکوه مردم و مسئولان گلباران شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در این مراسم باشکوه که روز جمعه ۱۲ بهمن ماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولین کشوری و لشگری برگزار شد، ضمن گلباران کردن جایگاه جلوس امام راحل، آغاز دهه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گرامی داشته شد.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام و شهدای گرانقدر، اظهار داشت: ما دین بزرگی به امام و شهدا داریم و بر عهد و پیمان خود با آرمان‌های امام و شهدا خواهیم ایستاد.

وی با بیان اینکه امام تفکر و عمل انقلابی را به ما آموخت ادامه داد: در این شرایط و دوران سخت و آزمونی مهم برای همه ما باید با از خودگذشتگی و ایستادگی انقلابی بمانیم.

فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ابراز داشت: در آغاز دهه پنجم انقلاب در حضور امام و شهدا متعهد می‌شویم که پای آرمان‌های این نظام اسلامی تا رسیدن به قله ایستادگی و مقاومت می‌کنیم.

سردار یزدی با بیان اینکه نام ایران قبل از همه ابرقدرت‌ها می‌آید، تأکید کرد: امام با ورود خود نشان داد شاخص‌های ما متفاوت شده و عزت و افتخار را برای ایران به ارمغان آورد. امام تفکر اسلام انقلابی را در قرن حاضر به یاد مردم انداخت و برای ملت دنیا به ارمغان آورد.

فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ کشور ایران را برای دنیا مثال زدنی دانست و گفت امروز با تأسی از مقاومت و ایستادگی ما دنیا در حال حرکت است و به جوانان دنبال «ما می‌توانیم» هستند. البته ما برای رسیدن به قلل واقعی و آماده‌سازی زمینه ظهور و هدف نهایی این انقلاب نیازمند تلاش فراوان هستیم.

در ابتدای این مراسم دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت آغاز دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اسلامی گفت: این مکان مقدس اولین پایگاه فرماندهی حضرت امام راحل پس از پیروزی انقلاب است و این مکان تاریخی در تاریخ مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران ماندگار و تارخ ساز شده است.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) تحولی بزرگ در عصر معاصر بود که با پشتوانه عظیم معنوی و فرهنگی خود برای همه انسانهای آزاده سرمشق باقی خواهد ماند.‏

شرکت کنندگان در این مراسم معنوی با سردادن بانگ «الله اکبر» و گلباران محل جلوس بنیانگذار جمهوری اسلامی ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب یاد و خاطره ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب به میهن را گرامی داشتند.

اقامه نماز شکر در مسجد ۷۲ تن گلزار شهدای سازمان بهشت زهرا(س) و در کنار جایگاه جلوس امام راحل، اجرای سرود‌های ملی و مذهبی توسط گروه جمع خوانی دانش آموزان و گروه موزیک ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین آزاد سازی ۴۰ کبوتر به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های این مراسم بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا