اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

پورسیدآقایی:پلیس ۹ ماه ترددهای غیرقانونی در طرح ترافیک را جریمه نکرد

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مدعی شد: از ابتدای سال جاری تا دی ماه پلیس هیچ فردی را برای ورود غیرقانونی به محدوده ترافیک و زوج و فرد جریمه نکرده است.

به گزارش شوراآنلاین، محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که غلامحسین آرام فرماندار تهران اعلام کرده است که شهرداری باید عوارضی که از مردم برای تردد در روزهای مخالف پلاک‌شان در محدوده زوج و فرد دریافت کرده را  پس دهد، گفت: با این روش مسئولان به قانون گریزان پاداش می‌دهند. فکر کنید برخی از افراد که برای ورود به محدوده زوج و فرد، طرح ترافیک خریده‌اند و برخی از شهروندان تردد نکرده‌اند پس تکلیف اینها چیست؟ در حالی است که عده‌ای متخلف در روزهای مخالف پلاک‌شان در محدوده زوج و فرد تردد کردند و حال مسئولین تاکید می‌کنند که باید پول آنها را بازگردانیم. آیا این تشویق متخلفان نیست؟

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر افرادی که با پلاک مخالف در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند باید عوارض پرداخت کنند، گفت: پلیس این افراد را روزانه ۲۰ هزار تومان جریمه می‌کند. نکته قابل توجه این است که از ابتدای سال تا دی ماه پلیس هیچ فردی را برای ورود غیرقانونی به محدوده ترافیک و زوج و فرد جریمه نکرده است.

به گفته پورسیدآقایی، در مصوبه شورا آمده به منظور جبران عوارض ناشی از ورود و تردد غیرمجاز خودروها در محدوده‌های موضوع این مصوبه نسبت به شناسایی خودروهایی که عوارض موضوع مصوبه را پرداخت نکرده اند اقدام و بدهی دارنده خودرو بابت عوارض پرداخت نشده را به آخرین نشانی وی نزد اداره راهنمایی رانندگی اعلام کنند.

پورسیدآقایی گفت: ما در لایحه ابتدایی برای محدوده زوج و فرد نیز عوارض در نظر گرفته بودیم اما فرمانداری آن را لغو کرد و سپس در لایحه تبصره‌ای آمد که اگر کسی در روز مخالف پلاک خود در محدوده زوج و فرد تردد کرد باید با ضریب طرح ترافیک عوارض پرداخت کنند.

وی دوباره تأکید کرد: اگر کسی قانون‌مدار نیست شما می‌گویید آنها را ببخشیم پس تکلیف افراد قانون‌مدار چیست. در ماده ۸ لایحه شورا آمده هر کس عوارض محدوده‌ها را پرداخت نکند شهرداری می‌تواند آن را جزو بدهی‌هایش قرار دهد حال شما خودتان تبصره شورا را تفسیر کنید.

پورسیدآقایی با بیان اینکه شورا معتقد است که این کار غیرقانونی است، گفت: نگویید شورا بگویید یک عضو شورای شهر. قانون در این زمینه مشخص است و نیاز نیست من توضیح دهم، خودتان تفسیر کنید و کاملاً در تبصره یکم اصلاحی آمده است کلیه خودروهای دارای پلاک مخالف در صورتی مجاز به ورود در محدوده زوج و فرد هستند که همانند گذشته برای ورود به محدوده طرح ترافیک مجوز اخذ کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن