شورای شهرصفحه اصلی

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر:شهرداری ۸ میلیارد عوارض غیرقانونی از محدوده زوج و فرد اخذ کرده است

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر گفت: گفته شده که تاکنون شهرداری حدود ۸ میلیارد تومان عوارض غیرقانونی از محدوده طرح ترافیک اخذ کرده است که باید آن را برگرداند.

به گزارش شوراآنلاین، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر در خصوص موضوع اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد، گفت: این کار غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه چیزی به شورا مصوب کرده است این است که عوارض از محدوده طرح ترافیک اخذ شود نه زوج و فرد، گفت: تفسیر شهرداری اشتباه بوده است. پلیس و فرمانداری و کمیسیون حمل‌ونقل این موضوع را قبول ندارند.

علیخانی با بیان اینکه قبلاً در شورای شهر عوارض زوج و فرد پیش‌بینی شده بود، گفت: اما فرمانداری در هیأت تصویب این موضوع را وضع کرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر در پاسخ به این پرسش که در تبصره یک اصلاحی شورا موضوع اخذ عوارض آمده است، گفت: ما برای اینکه افرادی که مجوز طرح ترافیک دارند بتوانند از محدوده زوج و فرد عبور کنند این اصلاحیه را صادر کردیم.

وی با بیان اینکه اخذ عوارض زوج و فرد خلاف است، گفت: شهرداری باید پولی که دریافت کرده را پس دهد و مردم می‌توانند در این باره از طریق قانونی شکایت کنند.

به گفته علیخانی، حدود ۸ میلیارد عوارض زوج و فرد تاکنون شهرداری دریافت کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن