سیاسیصفحه اصلی

جزئیات مکاتبه معاون رئیس جمهور با شهردار تهران چه بود؟

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی مکاتبه‌ای با شهردار تهران توجه به تکالیف قانونی و سیاست‌های مورد مطالبه مردم در مواردی مانند تحقق عدالت جنسیتی و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه با احتساب شاخص‌های کلی را در برنامه‌های شهرداری خواستار شد.

به گزارش شوراآنلاین معصومه ابتکار که پس از برگزاری نشست با مشاورین امور بانوان شهرداری‌های مراکز استان‌ها این نامه را خطاب به پیروز حناچی نوشته اظهار امیدواری کرده که گام‌های مؤثری برای بهبود فضای شهری به نفع آحاد جامعه به خصوص زنان برداشته شود.

وی با تاکید بر رویکرد حمایت از خانواده در سیاست‌های کلی برای تحقق شهر دوستدار خانواده خواستار طراحی مبلمان شهری متناسب با نیازهای خاص گروه‌های مختلف شهروندان از جمله زنان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ ابتکار همچنین بر لزوم حمایت از تشکل‌های غیردولتی، گسترش فضاهای ورزشی و پارک‌های بانوان، طرح گفت و گوی ملی خانواده و گفت و گوی بین نسلی، تقویت ساختار زنان و خانواده برای سیاست گزاری اجرایی و هماهنگی، ایجاد بازارچه‌های عرضه کالاهای تولیدی زنان شهری و روستایی تاکید و اظهار امیدواری کرد که به کارگیری این سیاست‌ها بتواند در افزایش امید و نشاط، در کنار کاهش آسیب‌های اجتماعی و نیز توان افزایی اقتصادی شهروندان از جمله زنان مؤثر واقع شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن