سیاسیصفحه اصلی

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:فروش شهر تهران راه درآمدزایی نیست

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به برنامه‌ اخیر شهرداری تهران مبنی بر دریافت عوارض از مردم برای تردد در معابر شهری گفت: اینکه می‌گویند این کار برای کاهش ترافیک خوب است، صحت ندارد و مسئولان شهری که این موضوعات را مطرح می‌کنند، فقط به فکر دریافت پول بیشتر از مردم هستند.

حمیدرضا کاظمی درباره تصویب بند ۵ ماده ۵۴ برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری مبنی بر الزام شهرداری به تدوین لوایح نظام قیمت‌گذاری استفاده از معابر شهری گفت: وظیفه شهرداری خدمت‌رسانی به مردم برای افزایش آسایش آنان است و احداث و ساماندهی بزرگراه‌ها و معابر شهری هم وظیفه ذاتی شهرداری است و نباید بابت آن از مردم پول دریافت کند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: شهرداری تهران نباید گمان کند با کارهایی نظیر پولی کردن طرح زوج و فرد، پولی کردن معابر و به طور کلی فروش شهر تهران باید درآمد کسب کند.

کاظمی‌ درباره سخن برخی مسئولان شهرداری و شورای شهر تهران درباره اینکه با قیمت‌گذاری برخی معابر خاص از بار ترافیک کاسته می‌شود، گفت: اینکه تردد در شهر کم یا زیاد شود، برای افرادی که این موضوع را مطرح می‌کنند، مهم نیست و این مسئولان مدیریت شهری فقط برای کسب پول بیشتر چنین برنامه‌هایی را پیشنهاد می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: شهرداری باید برای ایجاد درآمد پایدار فکر دیگری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا