اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

درخواست خانواده شهدای آتش‌نشان برای دیدار با مقام معظم رهبری

پیروز حناچی عصر روز گذشته در نشست صمیمی با خانواده‌ شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو که با حضور  معاونان شهرداری تهران، اعضای شورای شهرتهران ، شهرداران مناطق و پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران  در برج میلاد برگزار شد، بعد از ملاقات اختصاصی با هر یک از خانواده‌ها و صحبت با آن‌ها، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: از حضرت امیر (ع) روایت داریم که می‌فرمایند بهترین مردم کسی است که بیشترین خیر از او به دیگران برسد.

شهردار تهران خطاب به خانواده‌ شهدای آتش نشان حاضر در مراسم عنوان کرد: فرزندان شما به چنین مقام شایسته‌ای دست پیدا کردند و مطمئنا خیری که برای مردم این شهر داشتند، قابل توصیف نیست.

وی با اشاره به این‌که حادثه پلاسکو علی‌رغم همه تلخی‌هایش نقاط ضعفی را نیز روشن کرد، توضیح داد: این نقطه ضعف است که در مورد ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه دچار مشکل هستیم و آمادگی‌های ما صرفا برای ساختمان‌های متعارف است. امروز یکی از برکات ایثار شهدای آتش نشان این است که آتش‌نشانی ۲۱ دستگاه حرفه‌ای بالابر برای حوادثی از جنس پلاسکو تهیه کرده است.

شهردار تهران ضمن تقدیر از مدیران شهری برای خرید تجهیزات، گفت: اگر این اقدام هر چه سریع تر انجام نمی‌شد به دلیل تحریم‌ها با مشکلات فراوانی مواجه می‌شدیم.

وی با اشاره به تاکید مادر یکی از شهدای آتش‌نشان مبنی بر ضرورت اختصاص‌ بخشی برای بزرگداشت شهدای پلاسکو در ساختمان «پلاسکو نو»، عنوان کرد: قطعا هر چه که به جای پلاسکو ساخته می‌شود باید یاد آن شهدای عزیز را گرامی بدارد.

حناچی افزود: همان موقع که در وزارت راه‌ و شهرسازی بودم، مصوبه‌ای دادیم و به بنیاد مستضعفان توصیه کردیم که در طراحی ساختمان جدید یاد شهدای عزیز را گرامی بدارد؛ خوشحالم حالا این قول را به شما بدهم که بدون شک یاد این عزیزان در ساختمان جدید گرامی داشته خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر درخواست های خانواده شهدای آتش نشان گفت: آن بخش از تعهدات داده‌شده که در اختیار ماست را قطعا انجام خواهیم داد و آن بخش هم که مربوط به ما نیست را قول می‌دهم در حد توان پیگیری کنم.

شهردار تهران تصریح کرد: درخواست ملاقات شما خانواده‌های عزیز با مقام معظم رهبری را نیز فردا به بیت ایشان ارسال خواهم کرد و امیدوارم دست‌کم این دیدار در زمان اقامه یکی از نمازهایشان که مرسوم است، صورت پذیرد.

پیروز حناچی، شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: پلاسکو حادثه تلخی بود و قطعا تلخی‌ آن برای خانواده شهدای عزیز بسیار بیشتر است. ما تلاش کردیم به برکت وجود شما و‌ فرزندان عزیزتان، این تلخی را به یک فرصت تبدیل کنیم و ان‌شاءالله خیر این اقدامات نیز به شکل صلوات جاریه برای فرزندان شما عزیزان باقی بماند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن