مدیریت شهری

ساخت و سازهای غیر مجاز عامل اصلی افزایش خسارت در حوادث غیر مترقبه/تقویت نیروهای دوام محلی خسارت حوادث احتمالی را کاهش می دهد

سید علیرضا حسینی شهردار منطقه چهار تهران در بازدید میدانی از محله شمیران نو وجود بافت های فرسوده ناپایدار را یکی از مشکلات این محله عنوان کرد و گفت: نوسازی بافت های فرسوده میزان خسارت وتلفات جانی را در حوادثی چون زلزله کاهش می دهد.

وی افزود:یکی از مشکلاتی که همواره شهرداری تهران در برخی از محلات دارای بافت های فرسوده با آن روبرو بوده است وجود ساخت و سازهای غیر مجاز و بام فروشی توسط برخی از افراد سودجو و فرصت طلب است.

حسنی ادامه داد:خوشبختانه توسط سازمان ثبت اسناد و املاک نسبت به ایجاد مسیرهای قانونی مناسب از طریق ماده ۱۴۷و ۱۴۸ جهت دریافت اسناد مالکیت اقدامات شده است. به منظور جلوگیری از تضییع حقوق قانونی شهر و شهروندان، نظارت لازم بر نحوه ساخت سازه ها به ویژه ساخت و سازهای غیر مجاز شبانه صورت خواهد گرفت.

شهردار منطقه ۴ گفت:جانمایی کیوسک های انتظامی و راهنمایی رانندگی می تواند کمک شایانی به ساماندهی وضعیت ترافیکی این منطقه بکند.دبیران شورایاری با همکاری ستاد مدیریت بحران منطقه باید مجدانه پیگیر احداث ساختمان مدیریت بحران در محله شمیران نو باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:آموزش اصولی به شهروندان و تقویت گروه های دوام محلی سرعت خدمات رسانی به مصدومان حوادث احتمالی را در موقع بحرانی افزایش می دهد. سرای محلات باید در دسترس عموم مردم به ویژه کودکان و بانوان باشند و مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نکند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن