شورای شهرصفحه اصلی

هاشمی: غیبت شهردار در جلسه شورا موجه است

در صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران کلیات لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش شوراآنلاین، سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی  توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در آغاز بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران در صحن علنی شورای شهر، اظهار داشت: لایحه بازآرایی شده برنامه سوم شهر تهران در ۲۰ آذرماه توسط شهردار تهران به شورای شهر ارائه شده است و در ۱۸ دی ماه به تأیید کمیسیون تلفیق شورای اسلامی رسیده است.

وی به برخی از تغییرات در لایحه بازآرایی شده برنامه سوم نسبت به متن اولیه این لایحه اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین تغییرات هم‌راستا کردن مفاد برنامه سوم با چشم‌انداز و اهداف راهبردی طرح جامع شهر تهران به عنوان سند چشم‌انداز تطبیق مواد و احکام برنامه با قوانین و مقرارت کشور در حوزه مدیریت شهری است.

معاون شهردار تهران گفت: تغییرات برنامه در راستای رفع مغایرت‌ها و ارتقا هماهنگی و هم‌افزایی در احکام آن بوده است و در این جهت ماتریس وظایف دستگاه‌های اجرایی در جهت شفاف‌سازی و تعیین سطح مداخله و اختیارات دستگاه‌های اجرایی و عمومی کشور در حوزه مدیریت شهری ترسیم شد.

اشرفی بیان داشت: ترسیم این ماده بر این اساس بود که پیچیدگی و چند بعدی بودن فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری صرفا از طریق درگیر شدن شهرداری تهران به تنهایی امکانپذیر نیست و نیاز به مسئولیت‌پذیری دستگاه‌های اجرایی مرتبط و هماهنگی بیشتر با مدیریت شهری است.

وی بیان داشت: این لایحه در کمیسیون‌های مختلف شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته است و مواردی از سوی کمیسیون‌ها در این خصوص اعلام شده است.

معاون شهردار تهران گفت:‌ در دو ماهی که برنامه بررسی شد ۱۵۰ آئین‌نامه بالادستی کشوری در شهرداری تهران مورد توجه قرار گرفت و به برنامه سوم شهر تهران اطلاق شد.

اشرفی گفت: سعی و تلاش ما این است که در اجرایی کردن لایحه برنامه سوم شهر تهران همه دستگاه‌ها را به همکاری بطلبیم و مطالبات شهروندان را مدنظر قرار دهیم.

به گزارش فارس، در ادامه این جلسه کلیات برنامه سوم توسعه شهر تهران در صحن علنی شورای شهر به تصویب رسید.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره غیبت شهردار تهران در جلسه امروز گفت: غیبت شهردار قابل قبول است و به جای شهردار معاون شهردار توضیحاتی را در خصوص کلیات برنامه سوم توسعه شهر تهران ارائه داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن