اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

آمار نگران کننده حناچی از وضعیت سلامت تهرانی ها

شهردار تهران گفت: علیرغم اینکه تهران پایتخت ایران است ولی وضعیت مناسبی ندارد و باید شیوه زندگی در شهر تغییر پیدا کند.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی در مراسم روز پرستار که با حضور جمعی از پرستاران شرکت شهر سالم شهرداری تهران و چند تن از اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهارداشت: در جلسه امروز به بعضی از آمارها اشاره می‌کنم که محرمانه نیست و وقتی این آمارها را کنار هم قرار می‌دهیم در صدد این خواهیم بود که این وضعیت را تغییر بدهیم.

شهردار تهران گفت: در تهران به طور عمومی سالانه تعداد زیادی متوفی داریم که ۱۲۰۰ نفر به دلیل سوانح و حوادث از دنیا می‌روند که ۴۰۰ نفر از آنها به دلیل عدم توجه به مسائل ایمنی جان خود را از دست می‌دهند.

وی ادامه داد: ۹.۳ مردم تهران دیابت دارند و نیمی از آنها از دیابت خود اطلاعی ندارند.

حناچی بیان داشت: ۳۰ درصد از شهروندان تهرانی قند خود را کنترل نمی‌کنند علیرغم اینکه تهران مرکز پایتخت است وضعیت مناسبی در حوزه توجه به سلامت ندارد چرا که ۵۰ درصد شهروندان دارای کلسترول هستند و ۳۰ درصد تری‌ گلیسرید بالا دارند.

وی گفت: از هر ۵ نفر ایرانی یک نفر دارای فشار خون است و از هر ۸ نفر یک نفر فشار خون دارد که اطلاعی از این بیماری ندارد.

حناچی بیان داشت: برآورد مرگ ناشی از ذرات ۲.۵ میکرون در سال ۹۴ حدود ۴۵۷۳ نفر بوده است.

شهردار تهران گفت: ۱۹.۳ درصد افراد تهرانی چاق هستند و این آمار ۱.۷ درصد برای بانوان بیشتر است.

وی بیان داشت: افرادی که بیش از ۵۵ سال سن دارند ۳۰ درصد آنها چاق هستند و ۵۲ درصد از شهروندان تهرانی فعالیت مناسبی ندارند.

حناچی افزود: ۹۳ درصد از شهروندان تهرانی براساس آمار گرفته شده از وضعیت ترافیک و آلودگی هوا ناراضی هستند بنابراین باید شیوه زندگی در شهر را تغییر دهیم و تحرک بیشتری داشته باشیم.

شهردار تهران گفت: دوچرخه امروز به عنوان یک نماد است و در حال حاضر از دوچرخه کمتر از یک درصد استفاده می‌شود و باید به ۵ درصد برسد.

وی ادامه داد: ما هم باید ایمنی دوچرخه سواران را در شهر تأمین کنیم و به واسطه دوچرخه باید از خودروی شخصی کمتر استفاده شود که برای همین نیز نیازمند سرمایه‌های اجتماعی هستیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن