صفحه اصلیمدیریت شهری

تکلیف بافت فرسوده منطقه ۵ به کجا رسید؟

نوسازی بافت های فرسوده محلات کن، حصارک و باغ فیض با اقدامات ستاد بازآفرینی پایدار #منطقه۵ به طور جدی در حال پی گیری است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۵ ، حاجی علی‌اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با حضور درمنطقه، به اهمیت مدیریت هماهنگ در نوسازی و حل مسائل بافت‌های فرسوده اشاره کرد و درباره ساختار و دستورالعمل ستاد بازآفرینی مناطق و کارگروه ها گفت: به فراخور موضوعات قابل بررسی، امکان تغییر در ساختار اعضای کارگروه‌ها وجود دارد  و ستاد بازآفرینی فقط مختص شهرداری های مناطق نیست، بلکه ارگان های دیگر نظیر اداره ثبت اسناد و املاک، شرکت آب و فاضلاب، برق و گاز و آموزش و پرورش منطقه، اداره کل میراث فرهنگی، نیروی انتظامی مستقر در محلات هدف، اداره کار و رفاه اجتماعی، مرکز بهداشت و کمیته امداد شمال غرب تهران، ادارات بهزیستی، اوقاف و سرپرستی بانک مسکن در این مهم یاری رسان هستند .

وی به محلات هدف بازآفرینی در منطقه۵ (محله کن با ۷۳ هکتار و حصارک با ۳ هکتار بافت فرسوده) اشاره کرد وگفت : بازآفرینی این محلات در اولویت بوده و البته بخشی از محله باغ فیض نیز شامل این طرح می شود.

خسروآبادی شهردار و رئیس ستاد بازآفرینی پایدار منطقه۵ در تشریح ساختار ستاد گفت : ۴ کارگروه در این طرح فعال بوده که کارگروه اجرایی در نواحی، از طریق شهردار ناحیه اقدام به احصای موارد مهم در محلات کرده و تسهیلگران دفاتر توسعه محلات در کن و حصارک نیز نیازهای محلات را بررسی و به کارگروه های تخصصی انتقال می دهند.  در مرحله بعدی سه کارگروه تخصصی شامل کارگروه ضوابط و مقررات به ریاست معاون شهرسازی و معماری منطقه، کارگروه خدمات و زیر ساخت به ریاست معاون فنی و عمرانی منطقه و کارگروه اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه تشکیل شده که مصوبات ستاد باز آفرینی با مشارکت این کارگروه ها در جلسات ستاد بازآفرینی، مطرح و تصویب می شود.

شهردار منطقه ۵ افزود: مواردی نظیر لزوم تشکیل کارگروه ثبتی برای تعیین تکلیف املاک فاقد سند محلات کن و حصارک، ضرورت بازبینی و دقت نظر در ضوابط ویژه ساخت و ساز ملاک عمل در محلات دارای بافت فرسوده، بررسی برنامه‌های پیش‌روی کارگروه‌های منطقه و مشاوره های حقوقی برای تشکیل پرونده ثبتی انجام شده، در نشست های ستاد بازآفرینی بررسی می شود.

وی گفت:وظیفه نماینده سازمان نوسازی و کارشناس ستاد بازآفرینی منطقه نیز، ارتباط بین کارگروه ها و اعضای ستاد بوده و مقرر شده برای حصول نتیجه مناسب، جلسات هم اندیشی ستاد و کارگروه های بازآفرینی پایدار منطقه، هر ماه تشکیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا