شورای شهرصفحه اصلی

جذب ۲۷۰ نیرو در قالب «تنخواهی» در سازمان ورزش/شهرداری پاسخ دهد

رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر با بیان اینکه گزارشاتی مبنی بر جذب ۲۷۰ نیرو در قالب تنخواهی در سازمان ورزش صورت گرفته است، گفت: از معاون منابع انسانی شهرداری تهران خواسته ایم در این باره توضیح دهد.

محمود میرلوحی رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با بیان اینکه سازمان ورزش به شکل نامطلوبی اداره می‌شود و ۲۷۰ پرسنل جدید تحت قالب نیروهای تنخواهی جذب شده است، گفت: در حال بررسی هستیم؛ جلساتی در این باره گذاشته‌ایم و به شیخ معاون منابع انسانی شهرداری تهران اعلام کرده‌ایم که در این باره توضیحاتی ارائه کند که چه تعداد از این نیروها از قبل جذب شده و چه تعداد آنها جدید هستند.

وی در خصوص جزئیات این اقدام، گفت: بحث‌هایی مطرح است گفته می‌شود تعدادی از افراد به صورت پیمانکاری بوده‌اند.

میرلوحی با بیان اینکه باید رویکرد سازمان ورزش تغییر کند، گفت: برون‌سپاری باید انجام شود و اداره و بنگاه‌داری توسط دولت و دستگاه‌های غیردولتی پرهزینه است و کارایی کمتری دارد.

رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خیلی‌ها فکر می‌کنند مراکز ورزشی شهرداری تهران ارزان است و پس حتماً کیفیت پایین دارد، گفت: این‌طور نیست این در حالی است که هزینه‌هایی که ما برای این ساختمان‌ها می‌کنیم بالا است و حتی تعرفه‌هایی که دریافت می‌کنیم همانند تعرفه‌های دولتی هم نیست و به دلیل ارزان بودن مراکز ورزشی شهرداری مورد استقبال قرار نمی گیرد.

وی ادامه داد:  ما معتقدیم که باید این مراکز واگذار شود و ما بر عملکرد آنها نظارت کنیم و همچنین تعرفه‌های مراکز ورزشی باید اصلاح شود و شهرداری هم باید کیفیت را بالا ببرد و حتی با بخش خصوصی در این باره رقابت کند.

میرلوحی در پاسخ به این پرسش که روز گذشته مصوبه افزایش تعرفه‌های مراکز ورزشی شهرداری رأی نیاورد، گفت: قرار است با لایحه بودجه این موضوع یکی، دو ماه آینده بررسی شود به طور کلی افزایش تعرفه‌ها نفی نشده است و قرار است اصلاحاتی داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران در خصوص جذب ۲۷۰ پرسنل تحت قالب نیروهای تنخواهی گفت: اگر این موضوع صحت داشته باشد حتماً برخورد می‌کنیم ولی منتظر پاسخ شهرداری هستیم اما اتفاقاتی در این مجموعه رخ داده است ما باید مراقب باشیم تا اتفاقاتی که در گذشته بر سر نیروی انسانی آمده دوباره تکرار نشود.

به گفته میرلوحی، در سازمان ورزش به دلیل داشتن ۴۰۰ واحد، نیروهایی جذب شده است ولی جزییات را نمی دانیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا عنوان شده قالب تنخواهی، گفت: اسمش را این گونه گذاشتند من فکر می‌کنم تخلفاتی رخ داده است و باید این موضوع به سرعت بررسی شود.

به گفته رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران، در سال‌های پایانی مدیریت سابق ۱۳ هزار نیرو جذب شهرداری شده است، در حال حاضر بدنه شهرداری فربه شده است.

منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن