شورای شهرصفحه اصلی

تذکر رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا به شهرداری تهران

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران هشدار داد که شأن نظارتی شورا در بخشنامه صادره معاونت حمل‌ونقل و ترافیک رعایت نمی شود.

به گزارش شوراآنلاین،محمد علیخانی در جلسه علنی امروز شورای شهر نسبت به اقدامات معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران هشدار داد.

وی گفت: با عنایت به مفاد بند ۳ و ۸ ماده ۷۱  قانون شوراها (مصوب ۷۵/۳/۱ مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی) مبنی بر وظایف نظارتی اعضای شورا بر حسن اجرای مصوبات و حسن اداره و اجرای طرح‌های مصوب توسط شهرداری‌ها با عنایت به بند ۷ ماده ۶ و ماده ۱۳ آیین‌نامه اجرایی تشکیلات شوراهای اسلامی شهرها مبنی بر لزوم همکاری سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری با نمایندگان معرفی شده از طرف شوراها جهت ارائه اطلاعات مورد نیاز برای انجام اقدامات نظارتی آنها، به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر داده می‌شود.

وی ادامه داد: صدور بخشنامه جدید این معاونت با ماهیت محدود کردن نحوه همکاری این معانت با اعضای شورای اسلامی و مشاوران و کارشناسان معرفی شده و الزام به اخذ مجوز از دفتر معاونت برای ارائه گزارش و آمار و اطلاعات، توهین به شأن نظارتی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران تلقی شده و باعث خلل در اجرای وظایف قانونی شوراها می‌گردد و انتظار می‌رود که با توجه به سوابق قبلی تذکر اینجانب در مورخ ۹۶/۱۲/۲۱، اصلاح رویه فعلی در دستور کار این معاونت قرار بگیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن