صفحه اصلیمدیریت شهری

پرداخت ۳۰۰میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران/استفاده از منابع غیرنقد درکاهش بدهی مالی شهرداری به شهروندان

زهرا پیروزی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه چهار گفت:در دوره گذشته مدیریت شهری تهران حدود سه هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال تا پایان سال ۱۳۹۶ در اسناد منطقه چهار به عنوان دیون باقیمانده بود که با همکاری اداره کل امور مالی شهرداری تهران و از طریق وجوه اختصاصی به این منطقه در سال جاری تا کنون حدود ۳۰۰ میلیارد ریال از این بدهی ها پرداخت شده است.

وی افزود: دیون پیمانکارانی که بدهی آن ها بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بود با برنامه ریزی های صورت گرفته پرداخت آنها از طریق واگذاری املاک ریز دانه و یا پروژه های مشارکتی آماده بهره برداری از جمله پروژه” مبل هنگام” که ۴۷۰میلیارد ریال بوده در دستور کارقرار گرفت.با بازگشایی سیستم غیر نقد تلاش می شود از طریق واگذاری املاک و منابع غیر نقدی که در منطقه چهار موجود است، بخش دیگری از مطالبات پیمانکاران با همکاری شرکت های کارگزاری و با تخصیص خزانه غیر نقد پرداخت شود.

پیروزی ادامه داد:یکی از مهمترین پتانسیل های منطقه چهار وجود مؤدیانی است که به ازای چک های برگشتی و عوارض تمایل به پرداخت غیر نقد دارند و خوشبختانه سامانه خزانه غیر نقد راهکارهایی را برای انجام این کار محقق کرده است.

وی گفت:مجموعه اتحاد از دیگر منابع غیر نقد و با ارزش بالغ بر ۱۰۰۰میلیارد ریال این امکان را به شهرداری منطقه چهار می دهد تا بتواند بخشی از دیون پیمانکاران منطقه را پرداخت نماید.از دیگر اقدامات شاخص منطقه چهار در حوزه کسب درآمدهای غیر نقد تعیین تکلیف وضعیت پایانکار شهرک امید به عنوان یکی از بهترین شهرک های تهران است که از ۴۰ سال گذشته تا کنون موفق به اخذ پایانکار نشده اند .

پیروزی خاطرنشان کرد:همچنین امکان تهاتر بدهی شهرک امید از محل مطالبات ارتش از شهرداری تهران هم اکنون محقق شده است و به زودی حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال درآمد غیر نقد در این منطقه محقق خواهد شد. پیامد این اتفاق علاوه بر امکان اخذ پایانکار بعد از ۴۰سال این امکان را فراهم خواهد نمود که حدود یکصد میلیارد ریال اخذ درآمد پایدار از محل درآمد نوسازی شهرک امید حاصل شود و اهالی این شهرک می توانند پس از پرداخت عوارض مذکور نسبت به اخذ سند مالکیت اقدام نمایند.

وی در پایان گفت:در خصوص پروژه های مشارکتی منطقه چهار قابل اذعان است که این منطقه با عقد ۲۷ قرارداد مشارکتی توانسته است رتبه نخست جلب مشارکت های مردمی را در سال جاری در کلانشهر تهران به خود اختصاص دهد. مدیریت شهری منطقه بر این باور است که می توان با تشویق شهروندان به توسعه و تسهیل گری و حرکت به سمت واگذاری وظایف شهرداری از طریق پروژه های مشارکتی به آنان، شاهد اشتغال زایی و رونق اقتصاد شهری بود.در این راستا با بکارگیری سازه های سبک در طرح های حیات شبانه علاوه بر کسب درآمد و اشتغال زایی می توان با واگذاری طرح نگهداشت مطلوب شهر به شهروندان، شاهد به جریان افتادن چرخ اقتصاد در منطقه چهار بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن