صفحه اصلیمدیریت شهری

۶ خط جدید معاینه فنی افتتاح شد

مدیرعامل ستاد مراکز معاینه فنی خودروهای تهران گفت: در شهر مشهد سالانه ۱۸۰ هزار ماشین معاینه فنی می‌شوند و در تهران آبانماه امسال ۲۲۰ هزار ماشین معاینه فنی شدند که این نشان می‌دهد عملکرد یک ماهه تهران به اندازه یک سال یک کلانشهر است.

به گزارش شوراآنلاین، سید نواب حسینی منش در جریان بازدید از افتتاح چهار خط ثابت و دو خط سیار معاینه فنی با حضور شهردار تهران اظهار کرد: چند بخش در حوزه آ‌لودگی هوا کار می‌کنند که شرکت کنترل کیفیت هوا، شرکت کنترل ترافیک، ستاد معاینه فنی و ستاد محیط زیست شهرداری تهران از آن جمله‌اند، اما همکاران ما در مراکز معاینه فنی ارتباط مستقیم با این مبحث دارند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ادامه داد: امروز شش خط معاینه فنی به تعداد خطوط معاینه فنی اضافه می‌شود و ما به قولی که به شهروندان مبنی بر افزایش خطوط معاینه فنی در صورت اعتقاد آنان به خودروی سالم داده بودیم عمل کردیم.

وی با اشاره به بحث اجرای طرح کاهش گفت: طرح کاهش شامل سه فاز است که فاز اول آن از آبان ۹۵ و فاز دوم آن از آذر ۹۷شروع شد همچنین فاز اصلی طرح کاهش شامل برخورد با خودروهای فرسوده است که امیدواریم هر چه زودتر شروع شود.

وی افزود: سال گذشته طرح معاینه فنی برتر برای طرح ترافیک با شجاعت آقای پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام شد.

حسینی‌منش با اشاره به وجود مشکل زمین در رابطه با معاینه فنی خودروها در تهران گفت: در مناطق ۱، ۲ و ۳ مرکز معاینه فنی وجود ندارد و کسی از ایجاد آن در این مناطق استقبال نمی‌کنند مراکز سیار در این رابطه کمک می‌کنند تا این کمبود برطرف شود.

مدیرعامل ستاد مراکز معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به نوبت‌دهی اینترنتی برای معاینه فنی اظهار کرد: در کل شهر مشهد سالانه ۱۸۰ هزار ماشین معاینه فنی می‌شوند اما در آبان امسال ۲۲۰ هزار ماشین در تهران معاینه فنی شدند این نشان می‌دهد عملکرد یک ماهه تهران به اندازه یک سال یک کلانشهر است.

وی افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای معاینه فنی در تمام جهان این است که به عنوان رکن اساسی A&D استفاده می‌شوند متاسفانه در کشور ما صنعت خودرو به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد آلاینده‌ترین خودرو در تهران از ۱ میلیون و صد هزار خودرو در سال گذشته وانت نیسان بود که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصرف بنزین این ماشین ۱۲۵ لیتر است و اگر از محل ذخیره سوخت آن ماشین‌ها را نوسازی کنیم در یک سال می‌توان وانت‌های نیسان را از چرخه خارج کرد.

حسینی منش با اشاره به تست کنار جاده‌ای برای خودروهای سنگین بیان کرد: ما ۲۵۰۰ خودروی دیزل را در تهران و در کنار جاده (فارغ از اینکه معاینه فنی داشتند یا خیر) مورد معاینه فنی قرار دادیم که حدود ۲۴ درصد از این خودروها به رغم معاینه فنی از تست رد شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن