اجتماعی و فرهنگی

مدیر عامل شهر سالم شهرداری تهران خبر داد:خدمات رایگان درمانی شهرداری به کودکان کار

مدیرعامل شرکت شهر سالم گفت: برنامه ای ترتیب دادیم تا ۱۸ مرکز درمانی شهرداری تهران،  روزانه پنج کودک کار را به صورت رایگان تحت معاینه قرار دهند و در صورت نیاز اقدامات درمانی رایگان نیز برای آن ها انجام شود.

 

به گزارش شوراآنلاین حمید چوبینه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد شرکت شهر سالم پرداخت و گفت: در یک سال اخیر مهمترین مسأله به عنوان یک شرکت وابسته به شهرداری، جانمایی درست و منطقی همکاران بود که توانستیم ساختار تشکیلاتی شهر سالم را به تصویب هیات مدیره برسانیم و برای اخذ مجوزهای لازم به سیستم بالادستی ارائه دهیم. همچنین اصلاحاتی در نظام پرداخت همکاران خود ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: اصلاح در نظام پرداخت همکاران و آموزش‌های لازم برای خدمت‌‌رسانی با کیفیت که رضایتمندی را هم به همراه داشته باشد را در دستور کار قرار دادیم که در زمینه برخوردها طبق آمار رضایتمندی نسبی به دست آورده‌ایم.

چوبینه ادامه داد: در تمام واگذاری‌ها و مشارکت پذیری‌ها فراخوان‌های عمومی را منتشر کردیم تا شرکای خوبی پیدا کنیم و در تمام این مراحل نیز شفافیت در دستور کار قرار داشت.

وی گفت: در یک سال گذشته شرکت شهر سالم ۳۰۰ درصد رشد سرمایه‌ای و درآمدی داشته است و اصلاح و بهبود وضعیت درمانی در درمانگاه‌های شهرداری به ویژه مناطق کم برخوردار مورد توجه قرار گرفت که این کار را با تنوع تخصص‌های مختلف و افزایش ساعات پذیرش انجام دادیم. بر همین اساس درمانگاه منطقه ۸ شبانه روزی شد. درمانگاه منطقه ۱۰ توسعه خدمات پیدا کرد. درمانگاه‌های منطقه ۱۷ و ۱۹ ساعات و تنوع خدماتشان افزایش پیدا کرد.

چوبینه در خصوص میزان بدهی به بیمارستان ها گفت: حدود ۸۰ میلیارد تومان به بیمارستان‌هایی که طرف قرارداد شهرداری تهران بودند بدهکار بوده که با افزایش سه برابری پرداخت‌هایمان ظرف ۹ ماه گذشته توانستیم ۶۰ میلیارد تومان از این بدهی‌ها را تسویه کنیم تا این بیمارستان‌ها قادر باشند خدمات مناسبی به همکاران ما ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه اخیر پایش سلامت ۱۶ هزار کارگر پاکبان شهرداری تهران انجام شد، افزود: ۲۵۰۰ نفر از این افراد گرفتار بیماری‌هایی بودند که فرصت پرداختن به آن ها را نداشتند و اکثراً گرفتار بیماری‌هایی همچون دیابت، فشار خون و سایر بیماری‌های قلبی عروقی بودند.

چوبینه افزود: هنگامی که سلامت پاکبانان مورد پایش قرار می‌گیرد عقیده داریم که این موضوع یک دغدغه عمومی و ملی است و شهروندان دوست دارند مسئولین به فکر این افراد باشند.

وی درباره وجود کارگران افاغنه در حوزه خدمات شهری شهرداری تهران گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران خدماتی را به پناهندگان و مهاجرینی که وارد کشور می‌شود ارائه می‌کند و این افراد مورد توجه قرار می‌گیرند، اما متاسفانه فشارهای رسانه‌ای و افرادی که دل در گرو دشمنی با این کشور دوخته‌اند بر این طبل می‌کوبند که حقوق بشر برای این افراد در کشور ما رعایت نمی‌شود. اتباعی که در کشور ما با مجوزهای قانونی حضور دارند در حوزه خدمات شهری فعالیت می‌کنند و در راستای ارائه خدمات به آن ها ۴۲۳۰ نفر از آن ها پایش سلامت شده‌اند و این پایش سلامت با هزینه جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد از طلب داروخانه‌های طرف قرارداد با شهرداری تهران ظرف یک سال گذشته به صفر رسیده و تلاش کرده‌ایم ساختارهایی ایجاد کنیم که در آینده حرکت‌های جهشی و سلامت محور بیشتری داشته باشیم.

چوبینه به اقدامات شرکت شهر سالم در حوزه کودکان کار اشاره کرد و گفت: به ۱۸ مرکز درمانی شهرداری تهران دستور داده‌ام روزانه پنج کودک را به صورت رایگان معاینه و درمان کنند. همچنین با شهرداران مناطق ۸، ۱۳، ۴ و ۱۸ گفت‌وگوهایی را انجام دادیم و آماده‌ایم که در حوزه ایجاد مراکز درمانی سلامت محور به عنوان تسهیل گر در کنار سرمایه گذاران باشیم.

وی در خصوص انتصاب‌های شرکت شهر سالم گفت: حدود ۴۵ درصد مجموعه مدیران انتصابی از جوانان بوده‌اند، ۴۷ درصد از بانوان و ۲۹ درصد از ایثارگران و جانبازان. بر اساس برآورد شش ماهه‌ای که ما داشته‌ایم ۱۰ میلیارد تومان صرفه جویی در حوزه منابع مالی داشته‌ایم. رشد درآمدها را شاهد بودیم و خدمات خود را کامل کرده‌ایم.

چوبینه از احداث مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان خبر داد و گفت: احداث این مرکز در حال پیگیری است. چرا که ابتلا به سرطان در کشور ما افزایش پیدا کرده که شاید استفاده کمتر از محصولات ارگانیک یکی از دلایل آن باشد. این بیماری نسبت به جمعیت ما در مقایسه با سایر کشورها شاید خیلی بالا نباشد اما باید به فکر باشیم و پیشگیری را در دستور کار قرار دهیم. این مرکز می‌تواند این کار را به درستی انجام دهد. البته مرکز طب کار و پایش سلامت شهرداری نیز به صورت دائمی و به زودی اجرایی خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن