اجتماعی و فرهنگی

رای حداکثری شورا به گزینه ای که بازنشسته است!/بازنشسته به جای بازنشسته؟

فشانی بازنشسته رفت؛ کشت پور بازنشسته به شهرداری می آید؟!اعضای شورای شهر بعد از پذیرفتن حقیقت خداحافظی با افشانی به سراغ انتخاب ۵ گزینه از لیست بلند شورای شهر رفتند. نتیجه این رای گیری مایه تعجب بود،‌اینکه کشت پور بازنشسته که بعد از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان استعفا داده بود با ۱۴ رای در رتبه نخست کاندیدها قرار گرفت.

به گزارش شوراآنلاین، بالاخره اعضای شورای شهر بعد از پذیرفتن حقیقت خداحافظی با افشانی به سراغ انتخاب ۵ گزینه از لیست بلند شورای شهر رفتند. نتیجه این رای گیری اما مایه بهت بود،‌اینکه کشت پور بازنشسته با ۱۴ رای حایز اکثریت آرا از اعضای شورای شهر شد. پیش از این سخنگوی شورای شهر اعلام کرده بود به دلیل کامل نبودن مدارک، اطلاعات همه کاندیداهای شهرداری به سازمان بازنشستگی کشور اعلام نشده است.

در رای گیری امروز شورای شهر تهران رسول کشت پور با ۱۴ رای، پیروز حناچی (۵۵ ساله) و عباس آخوندی (۶۱ ساله) با ۱۱ رای، غلامرضا انصاری (۶۲ ساله) و تقوی نژاد (۵۴ ساله) نیز با ۱۰ رای به عنوان ۵ فرد برگزیده برای بررسی بیشتر و انتخاب نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند. نگاهی به میانگین سنی این ۵ نفر نشان می دهد که اعضای شورای شهر علیرغم شعار جوانگرایی اما کماکان اعتقادی به این مقوله ندارند.

نبود نام محسن هاشمی در لیست منتخب ۵ نفره علیرغم اقبال عمومی به وی یکی شوکه کننده بود تا آنجا که این سوال مطرح شد،‌ چرا شورای یک دست اصلاح طلب نفر اول لیست انتخاباتی خود را قبول ندارد؟ حالا این شائبه شکل گرفته که اگر ذره تشکیک در سیاسی بازی شورای پنجم وجود داشت اما با این اقدام خود مهر تائیدی بر آن زدند.
در این میان اما نام کشت پور به عنوان سرلیست خود قابل تامل است.

نگاهی به کارنامه کشت پور

رسول کشت پور به عنوان گزینه اول شورای شهر که از میان ۵ منتخب حایز بالاترین میزان رای یعنی ۱۴ موافق شد. اکنون محتمل ترین گزینه برای انتخاب آتی اعضای شورای شهر به شمار می آید. او دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت بازرگانی و فوق دیپلم حقوق است.

رسول کشت پورکه مدتی عهده دار سمت مشاور عالی سازمان و رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش بوده است. همچنین آخرین جایگاه مدیریتی وی، است. وی سابقه ۱۱ سال و ۳ ماه مدیریت در شهرداری ارومیه را در سال ۷۶ در کارنامه خود دارد. گفته می شود کشت پور ۱۵ سال بطور مستمر در مجموعه های شهری شهرهای ارومیه و تهران فعالیت داشته که ۴ سال آن در منطقه ۲ تهران بوده است. علاوه براینکه مدتی عهده دار مسئولیت مشاور عالی سازمان و رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش، ریاست هیئت مدیره شرکت پارس سازه تامین ، وابسته به شرکت شستا نیز بوده است.
حواشی مدیریتی کشت پور در شهرداری تهران

او که سال گذشته، تنها سه ماه پس از روی کار آمدن نجفی به عنوان شهردار منطقه دو تهران منصوب شد تنها در مدت کوتاهی در اقدامی بی سابقه و سوال برانگیز همزمان ۱۳ نفر را بدون مراسم تودیع و معارفه عزل کرد اگرچه وی از اهداف و انگیزه خود هرگز حرفی نزد اما روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران از این خانه تکانی بزرگ با نام “تغییر در جهت کارآمدی در اداره یک منطقه برخوردار” نام برد. این کار رسول کشت پور را در طول ۱۴ ماهه استقرار مجموعه جدید شهری تهران نام “بزرگترین خانه تکانی شهرداری تهران” را از آن خود کرد.

همچنین خودسوزی یک نفر مقابل شورای شهر به دلیل درگیری با شهرداری منطقه دو که مدیریتش با کشت پور بود رخ  داد.

این اما همه ماجرا نیست، کشت پور ۱۲ شهریور  امسال همزمان با تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان در اقدامی پیش دستانه به دلیل مشمول شدن این قانون، استعفای خود را تقدیم افشانی شهردار تهران کرد تا از قانون مصوب مجلس تبعیت کند. اما افشانی با استعفای وی موافقت نکرد.

با این اوصاف جای تعجب دارد که اعضای شورای شهر چرا فردی را قبول دارند که در بازنشستگی وی شکی نیست چرا که خودش پیش از عزل تن به اجرای قانون داده است؟ البته اینکه کشت پور چرا از زمان قرارگیری در لیست بلند واکنشی برای انصراف نداشته نیز خود جای سوال و ابهام است.

منبع:فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن