سیاسی

میرزایی نکو: مجلس به استفساریه رای منفی می دهد و شهردار تهران می رود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، بررسی طرح استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان را اقدامی بیهوده دانست و تاکید کرد که این طرح با رای منفی مجلس مواجه می‌شود و شهردار تهران قطعا باید تغییر کند.

به گزارش شوراآنلاین، قاسم میرزایی نیکو در واکنش به اظهارنظری مبنی بر اینکه تغییر مدیران شهری به مردم آسیب می‌رساند، گفت: بی‌تردید اعمال تغییرات در مدیریت شهری به شهرداری پایتخت آسیب رسانده است، از سوی دیگر پیش از این شهرداری به دلیل شهرفروشی، تراکم‌فروشی و پولی که در اختیار داشته از منابع مالی برخوردار بود که در شرایط کنونی وجود ندارد.

تشتت آراء در شورای شهر باعث تضعیف مدیریت شهری پایتخت شده است
شورای شهر باید با استفاده از ظرفیت نیروی جوان و نخبه کشور به یک گزینه مناسب برای اداره پایتخت برسد و در این رابطه به سفارش هیچ حزب و گروهی هم توجه نکند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تشتت آراء در شورای شهر یکی دیگر از مواردی است که باعث تضعیف مدیریت شهری در پایتخت شده است، و این در حالی است که اعضای شورا باید برای انتخاب شهردار به سرعت شاخص‌بندی کرده و با استفاده از ظرفیت نیروی جوان و نخبه کشور به یک گزینه مناسب برای اداره این شهر برسند و در این رابطه به سفارش هیچ حزب و گروهی هم توجه نکنند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شهردار بعد از اینکه انتخاب شد باید با رئیس شورای شهر برای اداره پایتخت به یک هماهنگی برسد، سپس شورای شهر تنها بر قانونمندی اقدامات شهردار جدید و سیاستگذاری‌هایی که انجام می‌دهد، نظارت کند تا به سرعت مدیریت شهری سر و سامان گیرد.

زمانی برای بررسی طرح استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان وجود ندارد
این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی طرح استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مورد تعیین تکلیف شهردار تهران نیز منفی خواهد بود، چرا که اقدامی که در مجلس صورت گرفت و استثنائی که برای شهردار تهران مطرح شده است، به اصل این قانون خدشه وارد می‌سازد، بنابراین هر پیشنهادی در این مورد یا سایر بخش‎‌ها بعد از این در صحن رای نخواهد آورد و قطعا شهردار تهران تغییرخواهد کرد، ضمن اینکه اگر جلسات کمیسیون‌ها هم برگزار نشود به دلیل اینکه فرصت تعیین‌شده تا اجرای این قانون به اتمام می‌رسد، زمانی برای بررسی این استفساریه در مجلس و شورای نگهبان باقی نخواهد ماند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: اگر شما نظرات خانم جنیدی را به عنوان معاون رئیس جمهور و معاونت تنقیح قوانین مجلس را با هم مقایسه کنید، به این نتیجه می‌رسید که آقای افشانی باید به کار خود در شهرداری پایان داده و شهردار جدیدی برای پایتخت انتخاب شود.

منبع:خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا