اجتماعی و فرهنگی

گزارش فارس از جلسه شبانه اعضای شورا با وزیر مستعفی در خانه وارطان/خیز آخوندی برای صندلی بهشت

شب گذشته تعدادی از شورای شهری‌ها به دیدار وزیر مستعفی راه و شهرسازی در خانه وارطان رفتند تا در خصوص شهرداری رایزنی کنند. وزیری که از پیگیری حادثه آتش‌سوزی کشتی سانچی شانه خالی کرد و تمام اقداماتش در خصوص بافت فرسوده روی کاغذ ماند، چطور می تواند تهران را اداره کند؟

به گزارش شوراآنلاین،۱۴ ماه از عمر شورای پنجم تهران می‌گذرد. در این مدت اعضای شورا، ۲ شهردار و ۲ سرپرست برای تهران انتخاب کردند و حال شهردار چهارم هم رفتنی شده و باید بهشت نشنیان شهردار پنجمی انتخاب کنند.

اعضای شورای شهر تهران از روز گذشته وارد دستور جلسه برای انتخاب شهردار جدید شدند.روند انتخاب شهردار تصویب شد و قرار است هر عضو شورا ۵ کاندید معرفی کند و در نهایت با کاندیدها رایزنی صورت گیرد.

گفته می شود علی ربیعی وزیر رفاه سابق که توسط مجلسی ها استیضاح شد، معصمومه ابتکار عضو اسبق شورای شهر، آخوندی وزیر ناکارآمد وزارت مسکن و شهرسازی ، حناچی معاون شهرسازی شهرداری تهران و حتی مونسان رئیس سازمان گردشگری گزینه های شهرداری تهران هستند. نکته اینجاست که برخی از این افراد از اساس این موضوع را تکذیب و اعلام کردند رایزنی با آنها صورت نگرفته و اصلا این موضوع مطرح نیست.

اما روز گذشته اعضای شورای شهر تهران به دیدار آخوندی وزیر ناکارآمد دولت در خانه وارطان (وارطان هوانسیان  معمار ایرانی ارمنی‌تبار بود. او از مدافعان سرسخت معماری مدرن در ایران به‌شمار می‌آمد) در خیابان طالقانی رفتند.

وزیر ناکارآمدی که به گفته علیخانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در پروژه بافت فرسوده هیچ کاری انجام نداد و تمام اقداماتش روی کاغذ بود؛ حتی به دیدار شورایی ها نرفت. اعضای شورای شهر که ناظر بر عملکرد شهرداری تهران هستند به دیدار آخوندی رفتند و از وی درخواست کردند که قبول زحمت کند و مدیریت جدید شهرداری را بپذیرد.

حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: روز گذشته جلسه ای با آخوندی در خانه وارطان واقع در خیابان طالقانی داشتیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با آخوندی در مورد مسائل شهر گفت و گو کردیم و نقطه نظرات همدیگر را شنیدم.

وی در پاسخ به این پرسش که نتیجه ای هم این جلسه داشت، گفت: نتیجه بعداً معلوم می شود. ما در خصوص برنامه شهرداری با آخوندی صحبت کردیم.

اصلاح‌طلبان دیگر فرصت اشتباه ندارند و اگر می‌خواهند سه سال باقی مانده کارشان را به سلامت به سرانجام برسانند، باید شهرداری را انتخاب کنند که نه مثل نجفی به بیماری «مردان سیاست» مبتلا شود، و نه مثل افشانی بازنشسته باشد؛ برخی‌ها می‌گویند، نوبت شهرداری زنان است و برخی هم در حال رایزنی با آخوندی هستند.

وزیر مستعفی راه و شهرسازی در حالی به عنوان گزینه شهرداری تهران مطرح شده که از پیگیری حادثه آتش‌سوزی کشتی سانچی شانه خالی کرد و فقط برای واردکردن هواپیمای میان‌برد به کشور وعده‌های پوشالی داد. حال چطور می‌توان بودجه شهرداری را در اختیار وزیری مستعفی گذاشت که مدعی است فقط ۴,۵ میلیون تومان در حساب بانکی خود دارد و به گفته نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس حق واردات تجهیزات قطار تنها به دست فرزندانش است که هیچ وقت نیز رد و تکذیب نشد.

منبع:فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن