اجتماعی و فرهنگی

جریمه ۵۰ هزارتومانی معاینه فنی دو هفته به تعویق افتاد

معاون شهردار تهران اعلام کرد که براساس هماهنگی با پلیس راهور، جریمه دوربین‌های جدید ثبت تخلف نداشتن معاینه فنی تا دو هفته ارشادی خواهد بود.

به گزارش شوراآنلاین،محسن پورسیدآقایی ظهر امروز در مراسم افتتاح سامانه ترددشمار خودروها گفت: بر اساس هماهنگی که با پلیس راهور انجام شد، مقرر شد که طرح ترافیک به مدت دو هفته به صورت ارشادی انجام شود.

وی با بیان اینکه این جریمه ارشادی تنها مشمول خودروهایی می‌شود که توسط دوربین‌های جدید اعمال قانون می‌شوند افزود: اعمال جریمه نداشتن معاینه فنی همچنان در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اعمال می‌شود و این جریمه ارشادی مربوط به جرایم معاینه فنی در سطح شهر تهران به غیر از محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد است.

وی با بیان اینکه این جریمه ارشادی تنها به مدت دو هفته اجرا می‌شود و بعد از آن خودروها جریمه خواهند شد؛ در مورد راه اندازی سامانه جدید ثبت تردد گفت: راه اندازی این سامانه که در اطراف رینگ تهران است، کار بسیار ارزشمند و بزرگی است چرا که ما نیاز داشتیم ورودی و خروجی خودروها در رینگ تهران را سرشماری کنیم و نیاز بود که مسیر به صورت الکترونیک و دوربینی کنترل شود و اعتراف می‌کنم که هنگامی که بخشنامه‌ای صادر کردم مبنی بر اینکه تا اول آبان ماه باید رینگ اطراف تهران به صورت الکترونیک کنترل شده و ترددش محاسبه شود، فکر نمی‌کردم که این اتفاق به صورت تمام و کمال رخ دهد.

وی با بیان اینکه کار جهادی یعنی اینکه کار درست به موقع انجام شود گفت: از امروز تمام ورودی و خروجی تهران مجهز به سامانه ثبت تردد هستند و می‌توانیم از این طریق کنترل تردد کامیون‌ها، ماشین‌آلات سنگین و خودروهایی که از شهرهای اطراف تهران هر روز به تهران وارد و خارج می شوند را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ هزار خودرو از شهرهای اطراف به تهران می‌آیند، گفت: می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های دقیقی را در این حوزه انجام دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن