سیاسی

نماینده مجلس شورای اسلامی:خوابیدن طرح‌ها با تغییر شهردار، نشان‌دهنده بی‌برنامگی در شهرداری است!

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: اگر تغییر مدیریت در شهرداری سبب توقف یا ناقص ماندن طرح‌ها شود، معلوم می‌شود، مدیر قبلی دستگاه را بدون برنامه منسجم اداره کرده است.

به گزارش شوراآنلاین، حسن لطفی (نماینده مردم رزن در مجلس شورای  اسلامی‌) درباره اظهاراتی که در خصوص بازنشستگی شهردار تهران و ناقص ماندن طرح‌ها در پی تغییر مدیریتی مطرح می‌شود، اظهار داشت: طرحی که با تغییر مدیریتی بخوابد، نشان می‌دهد، دستگاه مربوطه بدون برنامه است. اگر یک دستگاه برنامه منسجم و زیرساختی داشته باشد و تمام مسائل حاشیه‌ای آن پیش‌بینی شده باشد، حتی اگر مدیر هم نداشته باشد، کارها اتوماتیک‌وار اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه تغییرات سبب کندشدن روند طرح‌ها می‌شود، نشان‌دهنده این است که یک دستگاه بی‌برنامه است و زیرساخت‌های توسعه را ندارد. اگر مدیری بابرنامه کار کند، کار پس از او هم ادامه می‌یابد. بنابراین نباید با تغییر شهردار طرح‌های شهرداری متوقف شود.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای  اسلامی‌ با اشاره به اینکه اگر قطار روی ریل باشد، راننده آن چندان مهم نیست، اظهار کرد: مهم ریل است؛ اگر ریل درست باشد، هرکسی می‌تواند قطار را در مسیر خود هدایت کند. ممکن است یک مدیر، قطار را با سرعت به هدف برساند و مدیری دیگر قطار را دیر به مقصد برساند، اما آنچه که مهم است، ریل‌گذاری درست و برنامه اساسی است. بنابراین اگر ساختار درست باشد، مدیر بعدی نمی‌تواند آن را بر هم بزند.

لطفی در خصوص اینکه برخی طرح‌ها در شهرداری تهران ناقص مانده‌اند، گفت: علت این است که همه کارها غیرکارشناسی‌شده است و افراد کاردان سر کار نیستند. اگر سیستم کارشناسی‌شده و علمی‌ باشد، هیچ‌گاه با مشکل مواجه نمی‌شویم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: امروز دنیا به صورت علمی‌ اداره می‌شود، اما ما با تفسیر و توجیه سیستم را اداره می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا