اعضای شورای شهر تهران

بررسی پرونده ۸ عضو شورا در هیأت‌ حل اختلاف/ حکم قضایی موجب لغو عضویت در شورا می شود؟

به گزارش شوراآنلاین، رئیس شورای استان تهران گفت: پرونده ۸ عضو شورای استان تهران در هیأت حل اختلاف در حال بررسی است و هنوز حکمی صادر نشده است.

الهام فخاری درباره آخرین وضعیت پرونده ۸ عضو بازداشت‌شده شورای استان تهران، گفت: پرونده این ۸ عضو در هیأت‌های حل اختلاف درحال بررسی است و تعدادی از آنها در حبس و تعداد دیگری نیز آزاد هستند.

وی بیان داشت: هنوز هیچ حکم نهایی برای این ۸ عضو شورای استان تهران صادر نشده است.

رئیس شورای استان تهران درباره نظارت بر شوراهای شهر و روستا نیز اظهار داشت: هنگامی که حکم اولیه قضایی برای این افراد صادر شد، باعث ایجاد این خبر در رسانه‌ها شد و بعضاً حکم قضایی موجب لغو عضویت فرد در شورا نمی‌شود و باید پروسه آن طی شود.

فخاری گفت: باید با توجه به این شرایط موضوع آموزش را برای اعضای شورای شهر و روستا با حساسیت بیشتری انجام دهیم تا آنها با حدود وظایف خود آشنا شوند.

وی گفت: عده‌ای آگاهانه برای تخلف برنامه دارند که باید شناسایی و بر اساس احکام قضایی با آنها برخورد شود ولی عده‌ای نیز هستند که از سر ناآگاهی و شناخت دقیق قوانین اقداماتی را انجام می‌دهند.

رئیس شورای استان تهران گفت: آموزش باید جدی‌تر به آن پرداخته شود و نقش سیستم‌های نظارتی را پررنگ‌تر کنیم حتی کسانی که آگاهانه برای تخلف می‌آیند با میزان نظارت‌های دقیق به خود اجازه تخلف نخواهند داد و فضا کاملاً شفاف‌تر می‌شود.

فخاری گفت: شورای استان تهران ۱۶ شورای شهرستان را در زیرمجموعه و ارتباط خود قرار دارد که بر مصوبات آنها نظارت می‌کند.

وی گفت: سرکشی به شوراها عضویت در شورای حل اختلاف و رسیدگی به مصوبات در کمیته انطباق از جمله اقدامات نظارتی شورای استان تهران است.

چندی پیش خبر دستگیری ۸ عضو شورای استان تهران به دلیل تخلفات از سوی استانداری تهران منتشر شد که تا کنون پرونده این افراد در حال بررسی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن