• شناسه خبر: 94009
  • منتشر شده در مورخ: 1395/1/25
  • ساعت: 11:13
  • گروه: اجتماعی فرهنگی
شرایط اقساط خرید خدمت سربازی

شرایط اقساط خرید خدمت سربازی

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص قسطی شدن مبلغ جریمه غیبت سربازی، آمار مشمولان غایب و ... سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد آخرین جزئیات طرح تقسیط غیبت سربازی مشمولان غایب که در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی بنا بر بند «ب» تبصره 11 لایحه بودجه سال 95 به دولت اجازه داد که کلیه مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت داشته‌اند با پرداخت جریمه به صورت یکجا یا تقسیط تا پایان سال 95، از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به مبالغ تصویب شده درمورد جرائم تصریح کرد: جرائم مشمولان غایب زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق‌دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان،فوق لیسانس 30 میلیون تومان،، دکترای پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی 40 میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان است.

سردار کمالی ادامه داد: به ازای هر سال غیبت بیش از 8 سال 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه می‌شود؛ همچنین به ازای همسر و هر فرزند 5 درصد از مبلغ جریمه کم می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل در پاسخ به دیگر پرسش فارس درمورد اینکه آیا مبلغ جرائم نسبت به سال گذشته افزایشی داشته یا نه، گفت: خود به خود 10 درصد افزایش جریمه داریم؛ چرا که افرادی که در سال 94، 8 سال غیبت داشتند در طرح ثبت‌نامی امسال یک سال به غیبتشان افزوده می‌شود، چون ملاک پایان سال 95 است و بنابراین 10 درصد به مبلغ جریمه‌شان افزوده خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ثبت‌نام 285 هزار مشمول غایب در مرحله اول ثبت‌نام در سال گذشته اشاره و بیان داشت: در مرحله دوم نیز 44 هزار نفر ثبت‌نام کردند؛ مجموعا می‌توان گفت که 329 هزار نفر در دو مرحله در سال گذشته برای پرداخت جریمه غیبت سربازی ثبت‌نام کردند.

وی افزود: از این تعداد حدود 198 هزار نفر جریمه را پرداخت کرده و تعیین تکلیف شده‌اند، اما چون سال مالی به اتمام رسید اجرای طرح متوقف شد.

کمالی به تصویب ادامه اجرای این طرح در سال 95 پرداخت و گفت: بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور مرحله سوم ثبت‌نام از مشمولان غایب آغاز می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل در پاسخ به پرسش دیگر فارس به چگونگی تقسیط این جریمه اعلام کرد: مجلس طرح تقسیط را تثبیت کرده اما ستاد کل نیروهای مسلح باید ضوابط اجرایی را با مبادی ذیربط تهیه و ابلاغ کند؛ لذا در حال حاضر ضوابط اجرایی نحوه تقسیط مشخص نیست.

وی افزود: بعد از ابلاغ توسط ریاست جمهوری، ستاد کل نیروهای مسلح به سراغ اجرایی کردن این طرح خواهد رفت.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب که تعداد غایبان به طور دقیق مشخص نیست اعلام کرد: پیش‌بینی ما در سال گذشته یک میلیون و 500 هزار غایب بود که با تعیین تکلیف شدن 198 هزار نفر در سال گذشته تعداد غایبان در حدود یک میلیون تا یک میلیون و 300 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

وی در خصوص استقبال غایبان از طرح تقسیط جریمه غیبت سربازی گفت: چون جزئیات مشخص نیست نمی‌توان از هم اکنون پیش‌بینی کرد که چقدر از این طرح استقبال می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل به غایبان مشمول توصیه کرد: که منتظر تسهیلات بیشتر نمانند و نسبت به پرداخت جریمه یا تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند، چرا که سال به سال بر میزان جرائم افزوده می‌شود. 

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
امید 1395/6/5 - 16:55
rateup33
ratedown10
پاسخ
comment با سلام و احترام...من متولد سال 70 هستم و اخذ دیپلم در سال 89 است.و در سال 94 از دانشگاه انصراف دادم.اخرین مدرک تحصیلی دیپلم است..آیا من شامل طرح هشت سال غیبت میشم یا خیر؟؟؟ و الان چند سال غیب دارم.لطفا یکی جواب منو بده خیلی خیلی نگرانم....ممنون.
فاضل 1395/6/10 - 06:13
rateup8
ratedown6
پاسخ
comment من متولد68 هستم یال88-87 پیش دانشگاهی تمام کردم آیا شامل این طرح مشیم؟
یونس 1395/8/3 - 08:07
rateup4
ratedown3
پاسخ
comment برای متولد سال1361 چقدر میشه خریدش؟
سیاوش 1395/8/13 - 14:46
rateup3
ratedown1
پاسخ
comment میخوایم چیکار اخه کارت من به زور نون خانوادمو در میارم ،دیگه کار ساختمان کارت میخواد چیکار من 10 میلیون داشته باشم میدم خونه اجاره کنم کارت میخوام چیکار
حسین جوادی 1395/8/22 - 23:04
rateup0
ratedown3
پاسخ
comment سلام بنده متولد1358هستم ورفتم پارسال ثبت نام کردم واسه خرید خدمت اما مشکل مالی داشتم نشد حالا میتونم واسه خرید قسطی اقدام کنم؟؟
علی 1395/9/6 - 13:29
rateup4
ratedown2
پاسخ
comment من متولد 1378هستم وسال95دیپلم گرفتم ایا میتوانم از الان سربازی خودم را بخرم منظورم قسطی است لطفا جوابش را به ایمیلم بفرستید ممنون
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1170 sec