• شناسه خبر: 154861
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/22
  • ساعت: 09:14
  • گروه: شورای شهر
شروط اعمال طرح ترافیک برای موتورسیکلت ها

شروط اعمال طرح ترافیک برای موتورسیکلت ها

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: 2 شرط پیش روی پیشنهاد اجباری شدن طرح ترافیک موتورسیکلت ها مطرح شده و در صورت تحقق این شروط احتمال اجرای این طرح قوت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری گفت: بحث اعمال طرح ترافیک برای موتورسیکلت ها در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران مطرح شده اما قبل از اجرای آن، لازم است برخی زیرساخت ها در نظر گرفته شود.

وی افزود: پیشنهاد مطرح شده در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار می گیرد و اگر اعضا با این موضوع موافقت کنند از سال آینده ورود موتورها به محدوده طرح ترافیک نیز تنها با داشتن مجوز ممکن خواهد بود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم فعال تر شدن خطوط معاینه فنی ویژه موتورسیکلت ها اظهارکرد: یکی از مهم ترین اقدامات پیش از الزامی شدن تردد موتورسیکلت ها با مجوز طرح ترافیک در محدوده طرح، فعال شدن خطوط معاینه فنی موتورسیکت ها در تمام مراکز است.

شاکری با بیان اینکه "در صورت الزامی شدن طرح ترافیک برای موتورسیکلت ها جهت تردد در محدوده طرح باید تخلف های موتورها از سوی راهور جدی تر ثبت شود" خاطرنشان کرد: در صورتی که قرار باشد این طرح اجرایی شود، لازم است پلیس راهور همکاری ویژه تری با شهرداری داشته باشد تا تخلف ها به ثبت برسد.

وی با تاکید بر آلایندگی بالای موتورسیکلت های کاربراتوری تصریح کرد: موتورسیکلت های کاربراتوری آلایندگی زیادی داشته و در صورتی که ورود آنها به محدوده طرح ترافیک با مجوز همراه شود تا حدود زیادی از تعداد موتورها در محدوده طرح کاسته و همین موضوع می تواند سبب بهبود وضعیت هوا شود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طرح تشویقی در نظر گرفته شده برای موتورسیکلت های برقی گفت: در صورتی که ورود موتورسیکلت های کاربراتوری و انژکتوری به محدوده طرح ترافیک تنها با مجوز ممکن شود، موتورسیکلت های برقی اجازه ورود به محدوده طرح را خواهند داشت و این یک امتیاز برای موتورسیلکت های برقی خواهد بود.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1307 sec