• شناسه خبر: 154796
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/20
  • ساعت: 10:31
  • گروه: سیاسی
واکنش مجلسی ها به ساخت و ساز احتمالی در اردوگاه باهنر

واکنش مجلسی ها به ساخت و ساز احتمالی در اردوگاه باهنر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ساخت و سازی در اردوگاه شهید باهنر تهران انجام نخواهد شد و این اردوگاه همچنان برای فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و پرورشی استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص «موضوع اردوگاه شهید باهنر و وثیقه گذاشتن سند آن در بانک»، اظهار داشت: در خصوص مطالبات فرهنگیان 4 هزار میلیارد مصوب شد که از اسناد خزانه بوده است؛ اسناد خزانه به این معنی است که آموزش و پرورش برای دریافت آن باید به اندازه 4 هزار میلیارد تومان وثایق در بانک بگذارد تا پول را دریافت کند و پس از واریز شدن این پول به خزانه، آن اسناد آزاد می‌شود. 

وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش این روند را طی کرده باشد، مشکلی در وثیقه بانکی وجود ندارد و بانک نیز نمی‌تواند در املاک آموزش و پرورش تصرف داشته باشد. 

عباسی در واکنش به این جمله که «عنوان می‌شود می‌خواهند در زمین اردوگاه شهید باهنر ساخت و ساز شود»، گفت: چنین اتفاقی نیست و سند سر جای خودش است و به نظر می‌آید صحبت‌هایی که مطرح می‌شود نادرست است.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورش بتواند نیازهای فرهنگیان و دانش‌آموزان را با کیفیت بالایی تأمین کند و اجازه جوسازی را ندهیم. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که موضوع ساخت و ساز در زمین اردوگاه باهنر را یکی از اعضای شورای شهر تهران مطرح کرده است، اظهار داشت: مسئولان آموزش و پرورش اجازه فروش اموال این وزارتخانه را ندارند، مگر اینکه آن اموال غیرقابل استفاده باشد.

وی تصریح کرد: در حقیقت دستگاه‌ها می‌توانند اموالی را واگذار کنند که مازاد بوده یا غیرقابل استفاده باشد و به هیچ عنوان اجازه واگذاری اردوگاه و مدرسه یا زمین‌هایی که برای امور تربیتی دانش‌آموزان پیش‌بینی شده، داده نشده است و اگر چنین موردی وجود داشته باشد، حتماً پیگیری می‌کنیم. 

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1665 sec