• شناسه خبر: 154654
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/18
  • ساعت: 10:22
  • گروه: استان ها
تخصیص بودجه‌ 300میلیاردی برای  احیای دریاچه‌ ارومیه

تخصیص بودجه‌ 300میلیاردی برای احیای دریاچه‌ ارومیه

خلیل ساعی با اعلام این خبر گفت: تخصیص اعتبارات برای دریاچه‌ ارومیه، در مرحله‌ ابلاغ اعتبارات است که برای سه استان تعیین شده و سهم هر یک از استان‌ها نیز مشخص شده است که پس از دریافت کامل بودجه، شروع به انجام پروژه‌های اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیهبا اشاره به وضعیت تراز آب دریاچه در دی ماه، گفت: آخرین گزارشات حاکی از آن است که در حال حاضر سطح تراز آبی دریاچه 1270.55 متر بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش 30 سانتی متری داشته است.

وی با ارائه‌ توضیحاتی در خصوص سامانه‌ هوشمند پایش ستاد احیای دریاچه‌ ارومیه، گفت: این سامانه به نوعی یک بانک اطلاعاتی محسوب می‌شود که صرفا میزان پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌هایی که در راستی احیای دریاچه فعالیت می‌کنند را ثبت می‌کند.

ساعی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش پدیده فیزیکی به نام آلبدو یا سپیدایی نیز گفت: این پدیده به بازتاب نور اشاره دارد که چه مقدار از نوری که به سطح یک جسم می‌تابد، بازتاب می‌شود. این بازتاب در اجسام مختلف متفاوت است که در خاک، آب و برف رخ می‌دهد. آلبدو همان انعکاس نور از سطح آب است که به طبع در مکان‌هایی با پوشش گیاهی کم و یا مکان‌هایی که رو به خشکی است، آلبدو نیز افزایش می‌یابد.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/0822 sec