• شناسه خبر: 154581
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/15
  • ساعت: 15:39
  • گروه: اجتماعی فرهنگی
غیرقانونی بودن مصوبه برنامه ششم توسعه/عوارض شهرداری ها از جنس مالیات نیست

غیرقانونی بودن مصوبه برنامه ششم توسعه/عوارض شهرداری ها از جنس مالیات نیست

بهنام مفضفی با اشاره به تصویب قانون برنامه ششم توسعه و حذف جایگاه سازمان سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: با استناد به اینکه عوارض شهرداری ها از جنس مالیات نبوده و واریز درآمدهای متمرکز شهرداری ها به حساب خزانه کل بنام اداره کل مالیاتی غیر قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بهنام مفضفی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها در رابطه با جلسه کمیسیون تابعه خود که امروز(چهارشنبه)برگزار شد، با اشاره به تصویب قانون برنامه ششم توسعه و حذف جایگاه سازمان سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در این برنامه اظهارداشت : با استناد به اینکه عوارض شهرداری ها از جنس مالیات نبوده و واریز درآمدهای متمرکز شهرداری ها به حساب خزانه کل بنام اداره کل مالیاتی غیر قانونی است ؛ در جلسه کمیسیون برنامه وبودجه مقرر شد همکاران به ویژه ریاست شورای عالی استانها از طریق شورای محترم نگهبان جهت استرداد مصوبه و اصلاح به مجلس اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: لایحه درامدهای پایدار شهرداری ها که اخیرا توسط وزیر محترم کشور به دولت ارسال شده است مقرر شد اعضای کمیسیون و شورای عالی استان ها در مراحل بعدی در مجلس شورای اسلامی از این لایحه دفاع کنند.

 

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای عالی استانها با بیان اینکه مدتی است از زمان ارائه متمم بودجه گذشته است تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد شورای عالی استانها در اسرع وقت لایحه متمم بودجه شورای عالی استان ها را به کمیسیون بودجه ارسال کند.

 

مفضفی در پایان تاکید کرد: با عنایت به نزدیک بودن فصل و تنظیم پیشنهاد و بودجه سال 96 شورای عالی استانها مقرر شد یک هفته قبل از اجلاس بهمن لایحه بودجه سال 96 را به کلیه اعضا و کمیسیون برنامه وبودجه ارسال تا در موعد مقرر در کمیسیون آتی بررسی شود.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1138 sec