• شناسه خبر: 154464
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/13
  • ساعت: 14:30
  • گروه: شورای شهر
پشت پرده استعفای احتمالی مسجد جامعی/گزینه جانشین چه کسی خواهد بود؟

پشت پرده استعفای احتمالی مسجد جامعی/گزینه جانشین چه کسی خواهد بود؟

اگرچه بحث استعفای احمد مسجد جامعی از شورای چهارم قوت گرفته و حتی برخی اعضای شورا این موضوع را تایید کرده اند اما هنوز درخواستی در این رابطه به هیات رئیسه شورای شهر تهران ارائه نشده است.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بحث استعفای احمد مسجدجامعی از شورای چهارم و پیوستنش به بدنه مدیریتی دولت موضوعی بود که خیلی زود رنگ و بوی جدی به خودش گرفت و حتی از سوی برخی اعضای شورا از جمله تندگویان و انصاری نیز تایید شد.

احمد مسجد جامعی که گفته می شود کاندیدای ریاست کتابخانه ملی است هنوز در این خصوص اظهار نظر رسمی انجام نداده و حتی درخواستی مبنی بر استعفاء نیز به هیات رئیسه ارائه نکرده است. اگرچه گفته می شود این عضو شورا در جلسه ای که با مهدی چمران داشته، اعلام کرده که قصد استعفا و کنار رفتن از شورای چهارم را دارد.

در خصوص پشت پرده استعفای مسجد جامعی گمانه زنی های زیادی وجود دارد. برخی ها درخواست رییس جمهور برای اضافه شدن مسجد جامعی به دولت را دلیل این تصمیم اعلام می کنند و برخی دیگر معتقدند که کنار گذاشتن مسجدجامعی از سرلیست اصلاح طلبان برای انتخابات آینده شوراها دلیل استعفای وی بوده است. 

در صورت مطرح و پذیرفته شدن استعفای مسجد جامعی از شورا، نفر سی و پنجم انتخابات شورای چهارم به ساختمان بهشت راه پیدا می کند که اتفاقا از جبهه اصلاح طلبان است و شاید از این بابت تا حدودی خیال مسجد جامعی و هم طیفان سیاسی اش را راحت کند!

افشین حبیب زاده کلی از اعضای لیست ائتلاف یاران خاتمی و هاشمی در انتخابات شورای شهر تهران بود که با کسب 108059 رای جایگاه سی و پنجم را در جدول آرای نمایندگان شورای شهر تهران به خود اختصاص داد و در صورت خروج مسجد جامعی جانشین وی در شورای چهارم خواهد شد.

حبیب زاده دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و کارشناس مهندسی مکانیک است و از فعالان حوزه کارگری، اشتغال و کار به شمار می رود که ریاست موسسه آموزش عالی کار و مدیرعاملی اتحادیه مرکزی تعاونی های مسکن کارگران ایران از جمله سوابق وی به شمار می آید.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1563 sec