• شناسه خبر: 154418
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/12
  • ساعت: 14:22
  • گروه: شورای شهر
سروری:باید کل تهران را منطقه ممنوعه کنند!/دولت به تعهداتش عمل نمی کند

سروری:باید کل تهران را منطقه ممنوعه کنند!/دولت به تعهداتش عمل نمی کند

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شرایط نا مطلوب این روزهای تهران می طلبد که دولت فارق از افکار سیاسی هر چه سریعتر به تعهدات خود در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پرویز سروری در سیصد و هفدهمین جلسه شورا با اشاره به آلودگی هوای این روزهای تهران گفت: وضعیت به قدری وخیم است که فرزندان خردسال ما در معرض تهدید جدی هستند تا جایی که فرزند خردسال یکی از نزدیکان ما به واسطه وخامت حال عمومی در بیمارستان بستری شد که به تشخیص پزشک آلودگی هوا عامل این امر بوده است. 


سروری با بیان اینکه توسعه ناوگان حملا و نقلی عمومی راهکار جدی برای مقابله با آلودگی هوا است ولی دولت تعهدات خود را در این زمینه انجام نداده افزود: ما در حال حاضر 6 هزار اتوبوس داریم که می بایست بر طبق برنامه 11 هزار اتوبوس داشته باشیم ، این 6 هزار اتوبوس نیز در مرز فرسودگی هستند و سال دیگر این مرز در نوردیده می شود. آن وقت است که این اتوبوس های فرسوده خود باری بر دوش مردم در ایجاد آلودگی می شوند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر 1100 واگن مترو داریم که با راه اندازی خطوط جدید نیاز به 2 هزار واگن جدید خواهیم داشت این در حالی است که دولت تا به امروز کمترین میزان از تعهدات خود در این زمینه عملی کرده است. 

رییس کمیسیون نظتارت و حقوقی خاطر نشان ساخت: این در شرایطی است که ما همه ظرفیت ها را در بخش مترو اعم از تونل و ایستگاه ها ایجاد کردیم و تنها به انتظار واگن ها نشسته ایم . با این سرمایه گذاری عظیم در حال حاضر استفاده حداقلی از مترو می کنیم و این یعنی آنکه آلودگی بیشتر و تضییع بیشتر حقوق شهروندان . 

سروری افزود: دولت باید سهم خود را در حوزه تاکسی ، اتوبوس و مترو انجام دهد و برای این خدمت رسانی باید فارغ از افکار سیاسی عمل کند تا این اندیشه از اذهان مردم نیز زدوده شود . 


رییس کمیسیون نظارت و حقوقی گفت : شرایط این روزها بسیار نامطلوب است ، کمتر سابقه داشته که از شنبه تا سه شنبه محدوده زوج و فرد و هم به محدوده طرح ترافیک اضافه شود ، با ادامه این روند باید کل تهران را محدوده ممنوعه اعلام کنند در حالی که این راهکار نیست بلکه عمل دولت به تعهدات خود می تواند راهکاری موثر باشد.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/2717 sec