• شناسه خبر: 154164
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/6
  • ساعت: 16:23
  • گروه: استان ها
همسان‌سازی حقوق، آرزوی بازنشستگان کشور

همسان‌سازی حقوق، آرزوی بازنشستگان کشور

رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی گیلان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان آرزوی دیرینه جامعه بازنشستگی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین «مهدی خجسته»، بدنبال اقدامات و موضع‌گیری‌های صریح و جدی تشکل‌ها و مجامع مختلف کارگری و کارفرمایی در سطح کشور هم‌زمان با بررسی ماده ١٣ برنامه ششم توسعه کشور در صحن علنی مجلس، طی نامه‌ای به مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی تحقق وعده‌ها در تصمیم‌گیری مناسب در خصوص  بندهای مختلف این ماده را خواستار شد.

در بخشی از این نامه آمده است: همانطور که مستحضر هستید بعد از سال‌ها اجحاف که توسط دولت‌های مختلف در حق بازنشستگان و سازمان تأمین اجتماعی که امید و آینده نیروی کار و مولد جامعه، روا داشته شده است بالاخره کمیسیون تلفیق در برنامه ششم توسعه در ماده ۱۳ برنامه بحث پرداخت مطالبات معوقه دولت که سال به سال برآن افزوده می‌شود به تأمین اجتماعی را در اولویت کاری قرار داده و دولت را موظف کرده حداقل 10 درصد مطالبات سازمان به‌صورت سالیانه در طول برنامه پرداخت کند.

در ادامه  این نامه بیان شده است: همسان‌سازی حقوق  بازنشستگان که آرزوی دیرینه جامعه بازنشستگی کشور است بسیار به موقع در ماده ۱۳ برنامه ششم دیده شده است، اما متأسفانه تنها ایراد آن لحاظ نشدن بار مالی آن است که در این صورت بند مذکور قابلیت اجرایی ندارد.

در پایان این نامه آمده است:همانطور که بارها در جلسات و همایش ها از پرداخت مطالبات دولت به سازمان دفاع کرده اید٬ امروز نیز موقع عمل به وعده های داده شده به جامعه کارگری و بازنشستگی است تا گوشه ای از حق مسلم کارگران و بازنشستگان بعداز سال ها در قالب برنامه ششم پرداخت شود .

درحال حاضر بیش از ٢٥ هزار کارگر ساختمانی دراستان گیلان درزمره عائله بزرگ خانواده تامین اجتماعی میباشند

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/0814 sec