• شناسه خبر: 154152
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/6
  • ساعت: 13:00
  • گروه: استان ها
معلم فداکاری که جان دانش آموزانش را نجات داد

معلم فداکاری که جان دانش آموزانش را نجات داد

معلم فداکار کرمانشاهی در روستای سرابله دهستان میاندربند کرمانشاه 25 دانش آموز کلاس خود را از میان شعله های آتش بیرون کشید.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ساعتی پیش در دبستان نبوت روستای سرابله دهستان میاندربند شهرستان کرمانشاه آتش سوزی رخ داد که با هوشیاری، تلاش و فداکاری معلم، همه 25 دانش آموز از کلاس خارج شده و با استفاده از کپسول آتش نشانی، آتش در این کلاس درس خاموش شد.

 رعنا گرمسیری، معلم این مدرسه  در خصوص چگونگی رخداد این حادثه اظهارکرد: ساعت حدود 9 صبح بود که به یکباره از میان بخاری کلاس شعله های آتش بلند شد و از آنجایی که بخاری کلاس در کنار درب خروجی بود، کار خارج کردن دانش آموزان از کلاس بسیار خطرناک بود.

 وی ادامه داد: به محض وقوع این آتش سوزی، هر 25 دانش آموز را از کلاس خارج کردم و بلافاصله کپسول آتش نشانی را آوردم و اقدام به خاموش کردن شعله های آتش کردم. آتش بعدازگذشت حدود نیم ساعت بالاخره آتش خاموش شد، اما خسارات زیادی به کلاس وارد کرد.

 این معلم فداکار گفت: پیش از این بارها به مسئولین آموزش و پرورش استان هشدار داده بودیم که قرارگرفتن بخاری در کنار درب کلاس، آن هم درب چوبی بسیار خطرناک است، اما متاسفانه هیچ توجهی نشده بود.

روستای سرابله یکی از زیباترین روستاهای استان است که حدود 15 کیلومتر از مرکز شهر کرمانشاه فاصله دارد، اما این روستا امکانات آموزشی کمی دارد. چندی پیش برخی والدین دانش آموزان روستای سرابله عنوان کرده بودند: مدتهاست که مدرسه این روستا تنها با یک معلم اداره می شود و هرچقدر هم این موضوع را با مسئولین آموزش و پرورش ناحیه 3 کرمانشاه که زیر مجموعه آنها هستیم در میان می گذاریم، بازهم نتیجه ای نگرفته ایم و همین عامل باعث شده که تعدادی از دانش آموزان این روستا یا به وسیله سرویس به مدارس شهر فرستاده شده و یا همراه با خانواده به کرمانشاه مهاجرت کرده اند.

 آنها گفتند: در حال حاضر تنها 25 نفر از دانش آموزان این روستا باقی مانده و این 25 نفر هم در 6 پایه مختلف تحصیلی تنها یک معلم دارند. این عامل باعث شده که ما نیز به فکر مهاجرت به کرمانشاه باشیم و ناچار زندگی حاشیه نشینی را تجربه کنیم، چرا که ادامه تحصیل فرزندانمان از هر چیز دیگری برای ما واجب تر است.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/0629 sec