• شناسه خبر: 154139
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/6
  • ساعت: 11:31
  • گروه: استان ها
بارش باران اسیدی صحت دارد؟

بارش باران اسیدی صحت دارد؟

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طی 3 سال گذشته (92 تا 94) 56 هزار نفر با نخستین بارندگی به اورژانس مراجعه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ایرج حریرچی در نشست خبری با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته (92 تا 94) 56 هزار نفر با اولین بارندگی به اورژانس مراجعه کرده اند، افزود: امسال این رقم بیش از 88 درصد کاهش و تنها 1565 نفر مراجعه داشتند.

وی گفت: برای این مسئله فرضیات مختلفی همچون بارش باران اسیدی، ذرات نفتی و دی اکسید گوگرد و ... مطرح بود و ما بر اساس تحقیقات مشخص کردیم علت پوشش گیاهی غیر بومی بود و ابتدای کار این مسئله را نمی پذیرفتند و حتی تئوری ما با مخالفت در مراکز علمی همراه شد ولی پس از آن مشخص شد علت این مشکل کاشت درخت کنکارپوس یا مورد آمریکایی بوده است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: با همکاری بین بخشی دستگاه ها هرس شدید این گیاه صورت گرفت و این موضوع کاهش شدید مراجعات به اورژانس را به مراجعه داشت. البته اطلاع رسانی جامعی در این راستا صورت پذیرفت.

وی گفت: در ملبورن با این بارندگی 8500 نفر مراجع و 6 نفر فوت کردند ولی خوشبختانه در ایران در 4 سال اخیر هیچ مورد فوتی در این زمینه نداشتیم.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1513 sec