• شناسه خبر: 154134
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/6
  • ساعت: 11:05
  • گروه: استان ها
چراغ سبز مجلس به افزایش حوزه های انتخابیه شوراها

چراغ سبز مجلس به افزایش حوزه های انتخابیه شوراها

رضا ربانی گفت: مجلس شورای اسلامی، در این دوره نسبت به اصلاح و افزایش حوزه های انتخابیه، اقدام عملی و جدی به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، رضا ربانی، نماینده استان یزد در شورای عالی استانها، در جلسه اخیر کمسیونهای تلفیق شورای عالی استان ها که با حضور محمد جوادکولیوند، رئیس کمسیون امور شورا ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به بند 1 ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب، مجلس شورای اسلامی باید در این دوره نسبت به اصلاح و افزایش حوزه های انتخابیه اقدام عملی و جدی به عمل آورد .

 

وی افزود: کولیوند قول مساعد داد در این دوره مشکل حوزه های انتخابیه حل خواهد شد و گفت برابر با قانون اساسی هر ده سال می توان به افزایش 20 نماینده اقدام کرد و با توجه به اینکه برای انتخابات آینده، 2  دوره است و افزایش نداشته ایم، لذا با موافقت تامین اعتبار بار مالی آن توسط دولت، 40 نماینده افزایش خواهد یافت .

 

در ادامه جلسه مشکلات، چالش ها و خدمات شوراهای سطح کشور به اطلاع رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس رسانده شد که نامبرده پاسخ های قانع کننده ارائه نمود و آموزش شوراها، تعامل جدی شوراها با مجلس و ارائه طرح های مفید و کارساز را از شوراها به مجلس شورای اسلامی خواستار شد .

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1560 sec