• شناسه خبر: 153936
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/1
  • ساعت: 11:39
  • گروه: استان ها
کشف ۳۰۰ میلیارد زمین خواری در اصفهان

کشف ۳۰۰ میلیارد زمین خواری در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از آزادسازی بیش از دو میلیون مترمربع زمین به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال از دست زمین خواران و انهدام سه باند بزرگ زمین خواری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار عبدالرضا آقاخانی گفت: در اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر لزوم اهتمام بیش  از پیش دستگاه های مسئول در پیشگیری از جرایم مرتبط با زمین خواری، مقابله با این پدیده در دستور کار جدی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان بعد از استان های کرمان ، یزد و سیستان و بلوچستان رتبه پنجم را در عرصه منابع طبیعی کشور دارد افزود: به همین جهت این استان مورد توجه زمین خواران قرارگرفته و این افراد با یک سری اقدامات متقلبانه ، زمین های دولتی و غیر دولتی را با سند سازی، جعل اسناد و مدارک و یا کشت و زرع و تغییر کاربری تصاحب می کنند.

فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: در چهار سال گذشته کشفیات این فرماندهی در موضوع زمین خواری روند صعودی داشته به طوری که کشفیات سال ۹۳ نسبت به ۹۲ با افزایش ۱۰۰ درصدی و کشفیات سال ۹۴ هم نسبت به ۹۳ با رشد ۱۱۰ درصدی روبه رو بوده است.

این مقام مسئول به رشد ۳۰ درصدی کشفیات زمین خواری در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و تصریح کرد: از سال گذشته تا کنون ، دو میلیون ۴۶۷ هزار و ۷۵ مترمربع زمین به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال توسط کارآگاهان در سطح استان  از دست زمین خواران آزاد سازی شد.

آقاخانی با بیان اینکه افرادی که در این زمینه فعالیت می کردند با هماهنگی دستگاه قضائی دستگیر شدند افزود: در این رابطه سه باند بزرگ زمین خواری نیز در سال جاری منهدم شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: ۵۰ درصد از این زمین ها مربوط به اداره منابع طبیعی ، ۲۰ الی ۲۵ درصد مربوط به اداره کل راه و شهرسازی و ۵ تا ۱۵ درصد مربوط به سایر سازمان ها بودند.

سردار آقاخانی تصریح کرد: بیشتر این زمین خواری ها به صورت انفرادی انجام گرفته و عمده ترین شیوه و شگرد در زمین خواری نیز سند سازی ، دیوار کشی، کاشت محصولات کشاورزی و شخم زدن یا ساخت و ساز است.

وی با بیان اینکه پلیس برای برخورد با زمین خواری منتظر شکایت هیچ سازمانی نمی ماند گفت: مبارزه با پدیده زمین خواری در دستور کار پلیس آگاهی تمامی شهرستان ها قرار گرفته و به صورت ویژه هرگونه تغییرات و اقداماتی که مظنون به زمین خواری باشد به مرجع قضائی منعکس می گردد و با هماهنگی مقام قضایی پیگیری لازم انجام می شود .

فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: پدیده زمین خواری ضمن اینکه باعث وارد آمدن خسارت عمده به دولت و بیت المال می شود در عرصه های طبیعی نیز خسارت های مادی و معنوی زیادی ایجاد می کند و بسیاری از عرصه های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین خواری ممکن است آسیب دیده و از بین برود  به همین خاطر سعی کردیم با همکاری سازمان های مسئول از این پدیده جلوگیری کنیم.

سردار آقاخانی عدم اجرای طرح کاداستر توسط برخی از سازمان ها را باعث سوءاستفاده برخی از زمین خوارها عنوان و تصریح کرد: در این طرح می بایست تمام زمین های دولتی در نقشه مشخص شده و در هیچ نقطه گپی قرار نگیرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر روشن شدن تکلیف زمین هایی که در نقاط گپ هستند گفت: از سازمان های متولی زمین انتظار داریم سطح تعاملات خود با پلیس را افزایش و همچنین نظارت بیشتری بر اراضی تحت اختیار خود داشته باشند و از مردم عزیز نیز می خواهیم که هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به زمین خواری را به پلیس گزارش کنند تا برخوردهای لازم و دقیق تر با آنها انجام گیرد.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/1537 sec