• شناسه خبر: 153931
  • منتشر شده در مورخ: 1395/10/1
  • ساعت: 10:09
  • گروه: استان ها
رابطه 50 درصدی همسرآزاری با مصرف مواد مخدر

رابطه 50 درصدی همسرآزاری با مصرف مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه 42 درصد قتل ها، 80 درصد تجاوزها، 27 درصد خودکشی ها، 62 درصد نزاع ها، 38 درصد کودک آزاری ها، 50 درصد طلاق‌ها و 50 درصد همسر آزاری ها در اثر مصرف مواد مخدر و الکل می باشد که باید با این دو معضل جامعه که ام الفساد محسوب می شوند برخورد جدی تری داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد علی نصرتی در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از افزایش اقدامات کیفی و کمی این شورا نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: بر اساس ارزیابی مرکز، استان آذربایجان شرقی همواره یکی از استان های ممتاز در امر پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر در کشور بوده است.

 وی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست سالجاری بیش از 1300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان، کشف و ضبط شده است تصریح کرد: 14 هزار و 784 نیز از سراسر استان به عنوان قاچاقچی، توزیع کننده ، حمل کننده و معتاد متجاهر دستگیر شده است.

نصرتی در همین راستا عنوان کرد: 23 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان نیز در قالب سه هزار و 190 عملیات پلیسی در این بازه زمانی منهدم شده است.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه سخنان خود گفت: در 9 ماه اخیر سالجاری، حتی یک کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی در استان کشف نشده است ولی در سال گذشته، دو مورد از این کارگاه ها در استان کشف شده بود.

به گفته نصرتی، 706 نقطه از استان نیز توسط نیروی انتظامی پاکسازی شده است که نسبت به هشت ماهه نخست سالجاری، افزایش 15 درصدی داشته است.

 وی در بخشی از سخنان خود با تقدیر از عملکرد برخی شهرستان ها همچون اهر، هریس، ورزقان، بناب و سراب در ارتباط با برگزاری جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابراز کرد:در رابطه با عملکرد برخی شهرستان ها تعجب می کنم.رییس جمهور و وزیر کشور در جلسات مربوط به مواد مخدر شرکت می کنند ولی برخی شهرستان ها فرصت کار کردن ندارند.

نصرتی ادامه داد: به وضع موجود قانع نیستیم و باور می کنیم که فرصت های زیادی داریم و باید حرکت ها و اقدامات خود را شتاب بخشیم.

 وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی آمار مربوط به تبعات ناشی از مصرف مواد مخدر ادامه داد: متاسفانه 42 د درصد قتل ها،  80 درصد تجاوزها، 27 درصد خودکشی ها، 62 درصد نزاع ها، 38 درصد کودک آزاری ها، 50 درصد طلاق ها ، 50 درصد همسر آزاری ها و ... در اثر مصرف مواد مخدر و الکل می باشد که باید با این دو معضل جامعه که ام الفساد محسوب می شوند برخورد جدی تری داشته باشیم.

 وی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین در راستای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه تاکید کرد.

   
  twitter linkedin facebook Google+
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
Page Generated in 0/0882 sec